X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie ochrony prawnej kierowcy - sprawdź czego nie obejmuje

Piotr Szostakiewicz
Ubezpieczenie ochrony prawnej kierowcy to swego rodzaju osobisty darmowy prawnik. Posiadając taką polisę nie musisz się bać, że przegrasz sprawę w sądzie. Nie musisz się martwić kosztami wynajęcia adwokata. Możesz w pełni korzystać ze swoich praw i walczyć o nie na kanwie sądu.

Uwaga na wyłączenia

Ubezpieczenie ochrony prawnej kierowcy, jak każde ubezpieczenie zawiera wyłączenia od odpowiedzialności towarzystwa. Oznacza to, że istnieją takie sytuacje, kiedy ubezpieczyciel nie spełni świadczenia, chociaż wydawać by się mogło, że polisa obejmuje dane zdarzenie. Z tego względu zanim zdecydujesz się na zakup jakiegokolwiek ubezpieczenia, powinieneś zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności.

Ochrona prawna kierowcy nie obejmuje

Lista wyłączeń w ubezpieczeniu ochrony prawnej kierowcy przedstawia się następująco.

Nie otrzymasz ochrony:
  • jeżeli prowadziłeś pojazd bez wymaganego zezwolenia lub ważnych uprawnień do kierowania pojazdem
  • gdy prowadziłeś pojazd nie posiadający aktualnych badań technicznych
  • gdy w rzeczach przewożonych w ramach prowadzonej działalności powstały szkody
  • w przypadku udziału lub przygotowanie do udziału w zawodach motorowych lub akrobatycznych
  • za niewykonane lub nienależycie wykonane umowy obejmujące bezpośrednio lub pośrednio przewóz rzeczy lub osób
  • w przypadku roszczeń wynikających z umów z zakresu działalności gospodarczej, w szczególności związanych ze sprzedażą lub pośrednictwem w sprzedaży pojazdów,
  • w przypadku sprzedaży komisowej a także umów najmu lub dzierżawy lub innych, gdzie następuje oddanie do używania pojazdu, albo używania i pobierania pożytków
  • w przypadku opłat za korzystanie z dróg publicznych, w szczególności opłat z tytułu  parkowania lub za przejazd autostradą, a także spraw dotyczących naruszenia warunków przewozu lub transportu drogowego
  • za naruszenie przepisów o czasie pracy kierowców
  • za zdarzenia związane z chorobami zawodowymi oraz sprawy z zakresu ubezpieczeń społecznych
  • sprawy dotyczące pojazdu, który nie jest pojazdem mechanicznym, poruszającym się po lądzie lub wodzie.
  • za wypadki związane z wydarzeniami wojennymi, atakami terrorystycznymi, katastrofami, rozruchami i niepokojami społecznymi, strajkami, szkodami nuklearnymi lub genetycznymi, emisją, wyciekiem lub inną formą przedostania się jakichkolwiek substancji do powietrza, wody lub gruntu
  • za wypadki spowodowane umyślnie lub w wyniku rażącego niedbalstwa i wypadki mające związek z popełnieniem umyślnie przestępstwa lub wykroczenia.
  • jeżeli naruszysz przepisy podatkowe, celne, regulujące inne zobowiązania o charakterze publicznoprawnym
  • jeżeli byłeś pod wpływem alkoholu, środka odurzającego lub podobnie działającego
  • za sprawy wynikające z gier, zakładów
  • za wszelkie roszczenia pomiędzy Tobą a ubezpieczycielem
  • za sprawy z tytułu odpowiedzialności cywilnej
  • w przypadku umów poręczenia, przejęcia bądź przystąpienia do długu i innych zabezpieczeń wierzytelności


Jak widać powyższe wyliczenie tworzy dosyć długą listę. O wyłączeniach warto zawsze pamiętać. Nikt chyba nie lubi sytuacji, kiedy zgłaszając szkodę towarzystwo poinformuje, że w tym przypadku nie będzie świadczenia. Wyłączenia odpowiedzialności są elementem umowy ubezpieczenia i podpisując się na polisie jednoznacznie je akceptujesz. Dlatego zawsze warto zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia.

Piotr Szostakiewicz
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przystąpienie do długu - charakteryzuje się tym, że do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.