X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie ochrony prawnej przedsiębiorców

Piotr Szostakiewicz
Znane powiedzenie mówi: "Nie zastanawiaj się, czy będziesz w sądzie, tylko kiedy będziesz w sądzie". Na pewno wielu przedsiębiorców mogło się przekonać o tym na własnej skórze. Czasami nie ma innej drogi na udowodnienie swoich racji. Niestety każda rozprawa wiąże się dodatkowymi kosztami, na które nie zawsze nas stać. Czy warto w takich sytuacji rezygnować z dochodzenia własnych praw?

Ubezpieczenie ochrony prawnej

Jest sposób na zabezpieczenie się na wypadek takich sytuacji. Od jakiegoś czasu możemy w Polsce nabyć ubezpieczenia ochrony prawnej. Za niewielką składkę zapeniamy sobie pokrycie kosztów adwokata i postępowania sądowego. Takie rozwiązanie, powszechnie stosowane na zachodzie od lat, w Polsce nie cieszy się jeszcze zbyt dużą popularnością, pomimo wysokich kosztów obsługi prawnej spraw sądowych lub administracyjnych.

Co obejmuje ubezpieczenie ochrony prawnej przędsiębiorcy

Wykupując polisę ochrony prawnej, możesz być pewny pomocy zakładu ubezpieczeń:
 • przy dochodzeniu odszkodowań
 • w sprawach karnych
 • w sprawach z zakresu prawa pracy
 • w ubezpieczeniach społecznych.
Nie musisz się martwić o koszty:
 • adwokata albo radcy prawnego,
 • sądowe,
 • postępowania egzekucyjnego,
 • w postępowaniu przed organami administracji państwowej i samorządowej,
 • poręczenia majątkowego,
 • strony przeciwnej,
 • podróży w obie strony do sądu zagranicznego, jeżeli Twoja obecność jest obowiązkowa.
Dodatkowo możesz także skorzystać z kilku darmowych informacji prawnych, oraz z pomocy firmy windykacyjnej w dochodzeniu należności.

Piotr Szostakiewicz« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lead - Lead (termin amerykański) - ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.