X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Polisy szpitalne w TU Allianz

2011-01-04 09:35 wtorek
Polisy szpitalne w TU Allianz
Wywiad z Danutą Balicką, Kierownik ds. Obsługi i Rozwoju Produktów TU Allianz Życie Polska SA

Olga Żarnowiecka: W związku z planowanymi zmianami w sektorze zdrowia, przed towarzystwami otwiera się możliwość dynamicznego rozwoju na rynku ubezpieczeń. Allianz energicznie zareagował na tę okazję i już od stycznia 2011 roku wprowadza do swojej oferty ubezpieczeń medycznych świadczenia szpitalne. Kto w pierwszej kolejności będzie mógł z nich skorzystać?

Danuta Balicka: Produkt szpitalny planujemy wprowadzić na początku 2011 roku. W pierwszej kolejności ofertę skierujemy do klienta grupowego, dając gwarancję dostępu do zabiegów operacyjnych najczęściej wykonywanych w Polsce. Produkt szpitalny będzie dostępny zarówno jako umowa dodatkowa do obecnego produktu zdrowotnego, jak i będzie samodzielnie funkcjonującym ubezpieczeniem, dostępnym na terenie całego kraju. Chcemy zaoferować naszym klientom kompleksowy produkt, w którym oprócz procesu diagnostyczno-leczniczego, rehabilitacji, czy stomatologii, organizujemy i pokrywamy koszty wykonania planowych zabiegów operacyjnych. Ofertę swą wzbogacamy o świadczenia opiekuńcze (assistance medyczne). Wymienić tu należy m.in.: organizację procesu rehabilitacyjnego, wypożyczenie albo zakup sprzętu rehabilitacyjnego, transporty medyczne, opiekę pielęgniarki po hospitalizacji i wiele innych.

O.Ż.: Jaki procent ogółu ubezpieczeń zdrowotnych, zawieranych przez Allianz, stanowią obecnie polisy z klientami korporacyjnymi?

D.B.: Ponad 90% naszego portfela zdrowotnego stanowią klienci objęci ochroną w ramach polisy grupowej.

O.Ż.: A kiedy dostęp do ubezpieczeń szpitalnych uzyskają klienci indywidualni?

D.B.: W tym roku planujemy wprowadzić zmiany w dotychczasowej ofercie kierowanej do klienta indywidualnego. Jedną z tych zmian niewątpliwie będzie możliwość zawarcia umowy ubezpieczenia zawierającej świadczenia szpitalne.

O.Ż.: Jak dużego zainteresowania tego typu polisami spodziewacie się w 2011 roku?

D.B.: Obecnie rynek prywatnej opieki zdrowotnej dynamicznie się rozwija. Szczególnie istotne zmiany możemy zauważyć w zakresie lecznictwa ambulatoryjnego. Jak do tej pory szacuje się, że tylko 2% wszystkich wydatków na prywatne leczenie przeznaczone jest na leczenie szpitalne. Nie mniej chcemy wdrażać nowe rozwiązania, które stwarzają możliwości elastycznego dopasowania produktu do potrzeb naszych klientów.

O.Ż.: Poza Grupą Allianz, polisy obejmujące świadczenia szpitalne oferują także: Medica Polska, PZU Życie, Signal Iduna i Medicover. Jak oferta Allianz wypadnie na tle konkurencji? Czym będziecie kusić klienta? Korzystną ceną? Szerokim zakresem świadczeń? Możliwością elastycznego dopasowania oferty do potrzeb klienta?

D.B.: Wszystkim po trosze. Zależy nam na przedstawieniu kompleksowej oferty, z szerokim zakresem świadczeń ambulatoryjnych i szpitalnych, Stwarzając wiele wariantów ubezpieczenia zarówno w zakresie opieki ambulatoryjnej, jak i szpitalnej, dajemy możliwość wyboru nie tylko zakresu oferowanych procedur, ale również dopasowania składki do możliwości klienta.

O.Ż.: Z jednej strony dla pacjentów liczy się wygoda – poszukują placówek medycznych położonych blisko miejsca zamieszkania. Z drugiej zaś strony, zwłaszcza w przypadku leczenia szpitalnego, ważna jest renoma danej przychodni czy kliniki. Allianz właśnie podpisuje umowy ze szpitalami. Czy może Pan zdradzić, jakie placówki będą przeważać w Waszej ofercie?

D.B.: Podpisujemy umowy z NZOZ, ale prowadzimy również rozmowy ze szpitalami publicznymi. Dla klientów, którzy będą chcieli skorzystać ze świadczeń szpitalnych dostępnych w ramach posiadanego wariantu ubezpieczenia w dowolnie wybranym przez siebie szpitalu, Allianz zapewni zwrot poniesionych przez Ubezpieczonych kosztów leczenia. Takie rozwiązanie pozwoli klientowi na wybór szpitala/ kliniki odpowiadającego jego oczekiwaniom.

O.Ż.: W jednej z Państwa wypowiedzi prasowych można przeczytać, że pacjent będzie mógł udać się na kilka dni do szpitala i kompleksowo przebadać. W zestawieniu z ponurą rzeczywistością w publicznej służbie zdrowia – brzmi to wręcz surrealistycznie. Ile trzeba będzie zapłacić za taki luksus?

D.B.: Wprowadzenie produktu szpitalnego podzieliliśmy na dwa etapy. W pierwszym będziemy oferować klientom planowe zabiegi operacyjne w trzech wariantach ubezpieczenia. W drugim etapie, który również planujemy na rok 2011, dołączona zostanie hospitalizacja diagnostyczna. Składka zostanie przedstawiona po zakończeniu procesu kontraktowania świadczeń szpitalnych.

O.Ż.: Od czego uzależniona będzie składka na ubezpieczenie szpitalne?

D.B.: Składkę uzależniamy od wieku, płci, wielkości grupy i wariantu ubezpieczenia.

O.Ż.: Polisy szpitalne będzie można nabyć jako osobny produkt lub jako dodatek do polis obejmujących opiekę ambulatoryjną. O ile średnio wzrośnie cena ubezpieczenia, jeśli klient rozszerzy swoją starą polisę zdrowotną o opcję szpitalną?

D.B.: Ograniczamy produkt szpitalny do wybranych procedur operacyjnych, choć będą to zabiegi najczęściej wykonywane w Polsce, na które w publicznym systemie opieki zdrowotnej Ubezpieczeni musieliby czekać kilka miesięcy. Przy tak skonstruowanym produkcie cena ubezpieczenia nie musi być wcale wysoka. Stwarzając trzy warianty ubezpieczenia, dajemy możliwość wyboru nie tylko zakresu oferowanych procedur, ale również dopasowania składki do możliwości klienta.« powrót do działu: Wywiady
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.