X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Ryzyka coraz bardziej powszechne

2016-04-01 13:46 piątek
Ubezpiecz się na wypadek zachorowania
Postęp technologiczny i zmieniające się warunki życia społeczeństwa powodują, że współczesny świat wcale nie jest bezpieczniejszy. Po prostu ryzyka, w tym śmierci, wypadku czy choroby, przenoszą się w inne rejony ludzkiego życia. Jak towarzystwa ubezpieczeniowe dostosowują się do nowych zagrożeń?
 
Jeszcze w poprzednim stuleciu populacja człowieka była dziesiątkowana w wyniku konfliktów zbrojnych oraz groźnych chorób zakaźnych (m.in. hiszpankę i wirusa HIV). Dziś, dzięki znacznemu ograniczeniu działań zbrojnych i postępowi medycyny, mogłoby się wydawać, że ryzyko śmierci zostało sprowadzone do minimum. Tak się jednak nie dzieje ze względu na pojawienie się nowych czynników. Są to głównie choroby cywilizacyjne, niezdrowy styl życia połączony z odżywianiem się i stresem, a także zanieczyszczenie środowiska.
 

    Skorzystaj z intuicyjnej porównywarki

 
Choroby XXI wieku
 
Właściwie wszystkie z podanych wyżej czynników są od siebie uzależnione i przenikają się wzajemnie. Efektem tego jest coraz większa umieralność na tzw. choroby cywilizacyjne, w tym:
  • nowotwór,
  • cukrzycę,
  • depresję,
  • udar mózgu,
  • otyłość.

 
Z punktu widzenia medycy co roku pojawiają się kolejne szczepionki i poszerza się wiedza na temat wielu chorób pokrewnych. Część z nich, np. nowotwór wciąż jest nieuleczalna, ale można zapewnić sobie finansowe wsparcie na wypadek kosztownych badań, dojazdów i do szpitala czy zabiegów niezbędnych podczas hospitalizacji.

 
Co na to polisa?
 
Rynek ubezpieczeń na życie bacznie przygląda się nowym zagrożeniom i dostosowuje swoją ofertę do potrzeb klientów, choć nie zawsze łatwo jest jednoznacznie zakwalifikować dane zdarzenie. Z ubezpieczeniem na wypadek zdiagnozowania nowotworu sprawa jest prosta. Wystarczy już posiadaną polisę zdrowotną rozszerzyć o odpowiednią umowę dodatkową. Produkty ubezpieczeniowe takie jak polisa na raka powinny zainteresować szczególnie te osoby, u których w rodzinie występowały już podobne przypadki. Warto pamiętać, że co roku w Polsce o przykrej diagnozie dowiaduje się blisko 150 tys. ludzi, a prognozy zachorowalności na nowotwór wcale nie są optymistyczne.
 

Uważać na wyłączenia
 
Powszechną praktyką stosowaną przez ubezpieczycieli jest zapis wyszczególniający konkretne zdarzenia, w wyniku których ubezpieczony nie otrzyma świadczenia. Jest to podyktowane względami finansowymi towarzystwa, które w momencie np. wojny, z uwagi na liczbę potencjalnych w niej uczestników, szybko stałoby się niewypłacalne. Przepisy wyłączenia mają zastosowanie także w razie:

 umyślnego działania lub w przypadku rażącego niedbalstwa ubezpieczonego oraz osób, z którymi pozostaje on we wspólnym gospodarstwie domowym
 

    Zabezpiecz się finansowo już dziś

 
Jak ten popularny w wielu dokumentach OWU zapis ma się do rzeczywistości i nowych zagrożeń? O ile wspomniane już choroby, stosując wielkie uproszczenie, są domeną osób będących co najmniej w średnim wieku, ryzyko śmierci czy wypadku wśród dzieci i młodzieży wcale nie jest mniejsze.
 
Chorobami cywilizacyjnymi młodych są wszelkiego rodzaju niebezpieczne mody mające swe źródło w nowych technologiach jak uzależnienie od gier komputerowych czy amatorskie uprawianie sztuki kaskaderskiej i umieszczanie tego efektów w mediach społecznościowych. Wywodzący się z Francji parkour, czyli pokonywanie przeszkód w przestrzeni miejskiej, to co prawda jeszcze nie oficjalny sport, ale już jawne igranie z losem. Nawet ubezpieczona osoba wykonująca ten typ aktywności może spotkać się w razie kontuzji z brakiem odszkodowania. Parkour jest najczęściej zaliczany do sportów ekstremalnych, jak wspinaczka górska, dlatego warto zapytać swojego ubezpieczyciela o możliwość rozszerzenia polisy o ten konkretny przypadek.
 
 

Redakcja portalu: ubezpieczenie.com.pl

« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.