X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyniki D. A. S. za 2009 rok

2010-03-24 08:50 środa
D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A. opublikowało wyniki za 2009 rok. W swoim komentarzu Mariusz Olszewski, prezes towarzystwa, zaznacza: „Jesteśmy zadowoleni z naszych wyników za 2009 rok, mimo że rynek ubezpieczeń ochrony prawnej rozwija się szybciej, niż D.A.S.”

Wysokość składki przypisanej brutto wynosiła 13.800 tysięcy złotych, podczas gdy wynik dla całego rynku ochrony prawnej równał się 96.678 tysięcy złotych. Wynik techniczny okazał się stratą w wysokości -1.732 tysiąca złotych, zaś wielkość wypłaconych odszkodowań i świadczeń brutto uplasowała się na poziomie 3.009 tysięcy złotych.

Dynamiczny wzrost rynku, jaki obserwuję od kilku lat, jest spowodowany przede wszystkim wzrostem sprzedaży ochrony prawnej w systemie "add on", czyli dodawanej do innych ubezpieczeń, czy produktów finansowych. My takiego kanału dystrybucji nie posiadamy i wciąż sprzedajemy głównie przez własną sieć agentów wyłącznych, która jest dość kosztowna. Mimo to z roku na rok nasze wyniki są lepsze.” – twierdzi Mariusz Olszewski.

Źródło: D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej S.A.

OZ


« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.