X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polska Izba Ubezpieczeń o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych

2013-07-09 18:42 wtorek
Ubezpieczenie zdrowotne
W dalszej części spotkania głos zabrali zaproszeni prelegenci. Krzysztof Łanda, prezes fundacji Watch Health Care, na podstawie Barometru WHC omówił temat kolejek do świadczeń gwarantowanych.. Kolejkę tę porównał do „choroby o udowodnionej szkodliwości”.

Wskazał również, że Barometr WHC umożliwia ubezpieczycielom sprawdzenie, które świadczenia z koszyka gwarantowanego mogłyby być potencjalnie atrakcyjne dla osób, które się dodatkowo ubezpieczają. Następnie Marek Rozkrut, główny ekonomista Ernst & Young, omówił czynniki mające wpływ na wzrost wydatków na ochronę zdrowia. Pokazał prognozy rozwoju rynku dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych.

Dorota M.Fal, doradca zarządu PIU, poruszyła temat korzyści jakie może nieść dla Polski rozwój dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Wskazała na narzędzia mogące wpłynąć na zapewnienie powszechności systemu oraz dodała, że należy doprowadzić do sytuacji win-win-win czyli takiej, w której zadowoleni byliby pacjenci, system opieki zdrowotnej a także branża ubezpieczeniowa.

Konferencja obejmowała wystąpienia prelegentów zagranicznych, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami w zakresie dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Johan Hjertqvist, prezes Health Consumer Powerhouse, przedstawił cechy systemów działających w krajach europejskich. Wskazał na rozwiązania holenderskie, które jego zdaniem godne są naśladowania i rozpowszechniania.

Model działający w Irlandii przybliżył Tim McKeown, dyrektor ds. rozwoju produktu i biznesu w Vhi Healthcare. Podkreślił, że w Irlandii 45 proc. społeczeństwa posiada prywatne ubezpieczenia zdrowotne, głownie szpitalne, a roczna składka wynosi 1,1 tys. euro. Z kolei Tom Sackville, przewodniczący Centrum Leczenia NHS, były parlamentarzysta i minister zdrowia Wielkiej Brytanii, odniósł się do jednego z ciekawszych modeli ochrony zdrowia, który funkcjonuje w Australii.

Zwieńczeniem konferencji był panel dyskusyjny, podczas którego poruszono tematy mitów dotyczących dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Udział w nim wzięli prelegenci z zagranicy, jak również Artur Smolarek, przewodniczący Komisji Ubezpieczeń Zdrowotnych i Wypadkowych w PIU oraz Tomasz Pawlęga, Zastępca Dyrektora Departamentu Ubezpieczenia Zdrowotnego w Ministerstwie Zdrowia. Moderatorem był Mariusz Gujski ze Służby Zdrowia.

Zgodnie ustalono, że aby dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne zaczęły funkcjonować, niezbędne jest wprowadzenie mądrych regulacji. Dodatkowo, zaoferowanie korzystnych cen i kompleksowych produktów spowoduje, że staną się one częścią rynku masowego.

Jak ustalono podczas debaty, istotnym warunkiem rozwoju rynku dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych jest również zbudowanie świadomości społecznej na temat ich roli w systemie ochrony zdrowia.

Źródło: Polska Izba Ubezpieczeń
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie na życie - rodzaj ubezpieczenia, które przede wszystkim ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.