X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Polska Izba Ubezpieczeń o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych

2013-07-09 18:42 wtorek
Ubezpieczenie zdrowotne
W dniu 17 maja br. Polska Izba Ubezpieczeń zorganizowała konferencję pt. „Dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne – efektywny system na tle doświadczeń europejskich” pod honorowym patronatem Ministerstwa Zdrowia. W przedsięwzięciu tym udział wzięli prelegenci zarówno z Polski jak i z zagranicy.

Celem konferencji było przedstawienie korzyści płynących z ubezpieczeń zdrowotnych dla społeczeństwa oraz systemu opieki zdrowotnej w sposób ekspercki, z wykorzystaniem doświadczeń innych krajów.

W trakcie konferencji zaprezentowano raport opracowany przez PIU we współpracy z Ernst & Young pt.: „Rola i funkcja dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych we współczesnych systemach ochrony zdrowia – analiza i rekomendacje dla Polski”.

Konferencję otworzył prezes zarządu PIU - Jan Grzegorz Prądzyński, który podkreślił,  że rozpoczynające się prace nad ustawą o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych są kwestią priorytetową. Wskazał na potrzebę wypracowania nowych rozwiązań i przemyślanych reform, które zapewnią dodatkowy strumień pieniędzy do systemu ochrony zdrowia.

Według prezesa PIU naturalnym i efektywnym rozwiązaniem, sprawdzonym na całym świecie, są dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne. Podkreślił on, że od wielu lat służba zdrowia w Polsce znajduje się w kryzysie. Świadczy o tym deficyt budżetu NFZ w 2012 roku oraz długie kolejki do lekarzy specjalistów. Stąd pojawia się potrzeba wypracowania nowych rozwiązań.

Prezes Prądzyński odniósł się również do skali i tempa rozwoju ubezpieczeń zdrowotnych sygnalizując, iż w chwili obecnej nie odgrywają one większego znaczenia na rynku polskim. Konkludując swoją wypowiedź prezes PIU podkreślił, że w celu określenia kierunku, w którym powinna zmierzać Polska, należy czerpać z doświadczeń innych krajów europejskich.

Następnie głos zabrał Sławomir Neumann, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia, który powiedział, że dodatkowe ubezpieczenia zdrowotne powinny być wsparciem, a nie konkurencją dla systemu publicznego. Zaznaczył, że powinny one objąć kilkanaście milionów Polaków, dlatego głównym celem ustawy powinno być umożliwienie pacjentom znalezienia alternatywnych form finansowania swoich potrzeb zdrowotnych.

Jednocześnie wyraził nadzieję, iż w najbliższym czasie resort będzie mógł przedstawić swój pomysł na formę dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Projekt ten ma być efektem współpracy z ekspertami rynku branżowego, w tym Polskiej Izby Ubezpieczeń.
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ochrona tymczasowa - stosowana w ubezpieczeniach na życie, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.