X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ile zapłacisz za ubezpieczenie nowego samochodu, jeśli nie masz zniżek na Autocasco

2010-08-27 09:23 piątek
Ile zapłacisz za ubezpieczenie nowego samochodu, j
Po latach jeżdżenia podstarzałym, zdezelowanym autem kupiłeś wreszcie nowy samochód, prosto z salonu. Ile zapłacisz za jego ubezpieczenie (pakiet OC + AC + NNW), jeśli do tej pory zebrałeś co prawda 40% zniżek za OC, ale nigdy nie posiadałeś polisy Autocasco?

Decydując się na nowy samochód, warto wziąć pod uwagę fakt, że należy wykupić na nie także ubezpieczenie Autocasco. Niezależnie od tego, czy kupuje się auto na kredyt, czy płaci za nie gotówką, przy tak dużym wydatku ważna jest kompleksowa ochrona samochodu.

Z kolei gdy kupujemy pakiet OC + AC, korzystnie jest dołączyć do nich ubezpieczenie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Cena takiego ubezpieczenia będzie w pakiecie z OC/ AC bardzo korzystna (kilkadziesiąt złotych), a w razie wypadku z pewnością przyda się dodatkowa ochrona.

Poniżej przedstawiamy dane, na podstawie których zostały wykalkulowane składki za pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych.

Kierowca:
 • data urodzenia: 12.05.1980 r.
 • zniżka w OC: 40%,
 • zniżka w AC: brak,
 • prawo jazdy powyżej 3 lat,
 • kod pocztowy miejsca zamieszkania 40-056 (Katowice).
Pojazd:
 • Skoda Octavia II Ambiente 1.6 TDI,
 • rok produkcji: 2010,
 • data I rejestracji: 26.08.2010 r.,
 • rodzaj nadwozia: sedan/ limuzyna,
 • przebieg: 0 km,
 • diesel,
 • liczba drzwi: 5,
 • cena (wartość) pojazdu: 79 650 zł.

A oto wyniki kalkulacji za pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych oferowanych przez czołowych polskich ubezpieczycieli, zarówno tych tradycyjnych, jak i działających w systemie Direct.


ALLIANZ

Pakiet: OC (431 zł) + AC (7 456 zł) + NNW (50 zł) = 7 937

* Składka wyliczona ze zniesionym udziałem własnym przy kradzieży (uwzględniono 30% zwyżki za zniesienie udziału własnego z tego tytułu).
** Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 10 000 zł
*** Nieredukcyjna suma ubezpieczenia (pozwala zachować tę samą sumę ubezpieczenia pomimo wypłaty odszkodowania – po szkodzie nie będzie konieczne doubezpieczenie samochodu).


COMPENSA

Pakiet: OC (515 zł) + AC (5 281 zł) + NNW i ASS (89 zł) = 5 885

* Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 10 000 zł
** Stała suma ubezpieczenia (opcja stałej sumy ubezpieczenia zapewnia stałą wartość pojazdu w trakcie trwania umowy, tzn. wartość pojazdu nie zmniejsza się wraz ze spadkiem wartości rynkowej pojazdu).


HDI

Pakiet: OC (494 zł) + AC (7 156 zł) + NNW (82 zł) = 7 732

** Składka wyliczona ze zniesionym udziałem własnym w szkodach kradzieżowych (uwzględniono 10% zwyżki za zniesienie udziału własnego z tego tytułu).
* Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 10 000 zł


Liberty Direct

Pakiet: OC + AC (1 948 zł) + NNW (59 zł) = 2 007

* Składka wyliczona ze zniesionym udziałem własnym.
** Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 20 000 zł


Link4

Pakiet: OC + AC (2661 zł) + NNW (59 zł) = 2 720

* Składka wyliczona ze zniesionym udziałem własnym.
** Ceny uwzględniają dodatkowy bonus: 10 % zniżki za zakup polisy przez Internet.
*** Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 12 000 zł
**** Stała suma ubezpieczenia, naprawy w warsztacie autoryzowanym.


MTU

Pakiet: OC + AC + NNW = 6 718

* Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 10 000 zł
** Nieredukcyjna suma ubezpieczenia.


PZU

Pakiet: OC (621 zł) + AC (3 873 zł) + NNW (66 zł) = 4 560

* Składka wyliczona ze zniesionym udziałem własnym.
** Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 10 000 zł.
*** Stała suma ubezpieczenia.
**** Nieredukcyjna suma ubezpieczenia.


WARTA


Pakiet: OC (595 zł) + AC (2 875 zł) + NNW (75 zł) = 3 545

* Wyliczenia przy sumie ubezpieczenia NNW: 10 000 zł
** Warta ma całkowicie inny system naliczania zniżek i zwyżek. W tym momencie nie liczy się, ile właściciel lub współwłaściciel posiada zniżek w OC i AC. Przy OC liczy się ilość lat posiadania ubezpieczenia OC, wiek właściciela, ilość szkód w ciągu ostatnich 3 lat, a zniżki w AC ustala się na podstawie zniżek w OC. Oświadczenia na temat szkód klienta są przez Wartę sprawdzane w Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym.
*** Stała suma ubezpieczenia.
**** Nieredukcyjna suma ubezpieczenia.Jak wynika z powyższych kalkulacji, bez zniżek na Autocasco wykupienie pakietu ubezpieczeń na nowy samochód może w ogromnym stopniu obciążyć domowy budżet.

Rekordzistą jest Allianz, który uszczupli portfel swojego klienta o prawie 8 tys. złotych. Niewiele mniej zapłaci właściciel nowego samochodu w HDI (7 732 zł).

Wśród tradycyjnych ubezpieczycieli najkorzystniejszą ofertę ma Warta – cena zaledwie 3 545 zł za pakiet to wynik niestandardowego systemu naliczania zniżek w tym towarzystwie. Ze względu na bezszkodową jazdę i kilkuletni staż w ubezpieczeniu OC, zniżka za polisę OC przechodzi na AC.

Najmniej w takiej sytuacji, około 2-3 tysiące złotych, zapłaci się za pakiet ubezpieczeń w towarzystwach działających w systemie Direct.

Przy podjęciu ostatecznej decyzji o zakupie ubezpieczenia OC/ AC dobrze jest kierować się nie tylko ceną, choć w tym przypadku różnice między ofertami poszczególnych ubezpieczycieli są naprawdę ogromne. Należy jednak dokładnie zapoznać się z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia, zwrócić uwagę na kwoty wykupu udziału własnego i zniesienia np. redukcji sumy ubezpieczenia.


Uwagi:

Składki zostały wyliczone przy płatności jednorazowej

Przedstawione kalkulacje nie uwzględniają specjalnych zniżek promocyjnych (poza zniżką naliczaną automatycznie w Link4).

Należy pamiętać, że zakres ochrony (AC, NNW) u poszczególnych ubezpieczycieli jest różny, a ostateczna cena polisy zależy również od aktualnie proponowanych przez ubezpieczycieli promocji.


Magdalena Lis, Olga Żarnowiecka


« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.