X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Najtańsze AC Direct

2011-08-09 11:04 wtorek
Warto przeczytać
Tydzień temu poszukiwaliśmy najtańszego OC direct, tym razem sprawdzamy, co rynek internetowy oferuje kierowcom, którym zależy na kompleksowej ochronie samochodu.

Porównaliśmy oferty czołowych ubezpieczycieli, działających w systemie direct. Pod lupę wzięliśmy, poza samymi stawkami za AC, także jasność kryteriów, na podstawie których są wyliczane składki. Przede wszystkim jednak staraliśmy się wczuć w rolę kierowcy, który o ubezpieczeniach wie niewiele ponad to, czego dowiedział się z reklam.

Czy dzięki internetowym formularzom poszczególnych ubezpieczycieli taki kierowca uzyska precyzyjną informację o zakresie danego AC i będzie potrafił porównać kilka ofert autocasco, by wybrać taką, która najbardziej mu odpowiada?

Na warsztat wzięliśmy profile pięciu kierowców, różniących się doświadczeniem za kółkiem, mieszkających w różnych częściach Polski i jeżdżących różnymi samochodami. Szukając ubezpieczania OC + AC, przyjęliśmy ścisłe kryteria dotyczące samych pojazdów oraz zakresu polis.

Uznaliśmy, że naszym prototypowym kierowcom zależy na w miarę pełnej ochronie AC, więc jeśli było to możliwe, decydowaliśmy się na wykupienie udziałów własnych, zarówno w szkodach w ruchu i postoju, jak i w szkodach kradzieżowych. Wyszliśmy bowiem z założenia, że skoro ktoś decyduje się już na zakup autocasco, zależy mu na tym, by ubezpieczenie dawało dobrą ochronę w przypadku kradzieży auta.

Przyjęliśmy, że każdy z pojazdów posiada dwa fabryczne zabezpieczenia: immobilizer oraz autoalarm. Wszystkie auta od nowości są zarejestrowane w Polsce. Kalkulacje nie uwzględniają ubezpieczenia NNW ani dodatkowego assistance (innego niż dodawanego gratis do AC).
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Cena odkupienia jednostki uczestnictwa - kwota, według której jednostki uczestnictwa ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.