X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Grupa UNIQA: wstępne wyniki sprzedażowe za 2010 rok

2011-02-02 08:39 środa
Dynamiczny rozwój Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA w  2010 roku:
  • 1,8 mld zł składki przypisanej: 891,6 mln zł spółka majątkowa, 941,3 mln zł spółka życiowa;
  • wysokie dynamiki w ubezpieczeniach majątkowych: mieszkaniowych (18%), ogniowych (11%) i OC ogólne (16%);
  • podwojony przypis w ubezpieczeniach zdrowotnych;
  • 36,9% wzrost w sprzedaży produktów życiowych ze składką regularną.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń SA

UNIQA TU SA wg wstępnych wyników osiągnęła w 2010 roku 891,6 mln zł składki przypisanej, co oznacza 15,7% wzrost w porównaniu z rokiem 2009. Tym samym spółka zwiększyła tempo wzrostu w zestawieniu z 9 miesiącami 2010, kiedy wynosiło ono 12%.

Spółka dynamicznie rozwijała portfel ubezpieczeń majątkowych i osobowych. UNIQA odnotowała 18% wzrost w ubezpieczeniach mieszkaniowych, 11% wzrost w ubezpieczeniach od ognia oraz 16% wzrost w ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej ogólnych. W produktach osobowych osiągnięty został 10% wzrost w ubezpieczeniach wypadkowych oraz podwojony przypis z ubezpieczeń zdrowotnych.

W ubezpieczeniach komunikacyjnych spółka osiągnęła 10% wzrost w przypadku ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oraz 22% w Auto Casco. Udział ubezpieczeń komunikacyjnych w portfelu został zmniejszony w porównaniu z 2009 rokiem z 60% do 59%.

UNIQA Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie SA

UNIQA TU na Życie SA uzyskała w 2010 roku składkę przypisaną brutto w wysokości 941,3 mln zł wobec 960,8 mln zł w 2009 roku. Nieznaczny (2%) spadek składki wynika z planowanego zmniejszenia sprzedaży produktów ze składką jednorazową.

Składka regularna wyniosła 64,7 mln zł i wzrosła o 36,9% w porównaniu z składką uzyskaną w 2009 roku. Duży wpływ na ten wynik miał rozwój ubezpieczeń grupowych, dla których zanotowano 62% wzrost. W pozostałych grupach również odnotowano wysokie tempo wzrostu tj. dla produktów indywidualnych wskaźnik wzrostu wyniósł 33% a wzrost w ubezpieczeniach kart i kredytów wyniósł 27%.

Łączna wartość składki jednorazowej w 2010 roku wyniosła 876,6 mln zł, co oznacza zmniejszenie w porównaniu z 2009 rokiem o 4%, w związku z planowym zmniejszeniem sprzedaży inwestycyjnego ubezpieczenia na życie. Jednocześnie spółka dynamicznie rozwijała sprzedaż ubezpieczeń strukturyzowanych (11,5-krotny wzrost przypisu) oraz ubezpieczeń typu unit-linked (3,5-krotny wzrost).

Komentarz

- Niemal 16-procentowy wzrost przypisu składki w majątku i 37-procentowy dla składki regularnej to znak na to, że UNIQA kontynuuje pozytywny trend stabilnego rozwoju. Na tak dobre wyniki wpływ miały przede wszystkim strategicznie ważne z punktu widzenia Grupy ubezpieczenia majątkowe nie-komunikacyjne i osobowe. Jednocześnie UNIQA kontynuowała silny rozwój ubezpieczeń życiowych ze składką regularną, sprzedawanych zarówno w kanale wyłącznym jak i brokerskim – z naszych obserwacji wynika, że coraz więcej współpracujących z nami brokerów sprzedaje grupowe ubezpieczenia na życie. Rok 2010 był czasem harmonijnego rozwoju wszystkich kanałów sprzedaży UNIQA i budowania trwałych partnerskich relacji. Pozyskaliśmy wielu nowych partnerów również wśród dealerów samochodowych czy spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych, aby zgodnie z filozofią Grupy, być jak najbliżej Klienta. - podsumował Andrzej Jarczyk, Prezes Zarządu Grupy Ubezpieczeniowej UNIQA w Polsce.

Informacja prasowa Grupy Uniqa z dnia 01.02.2011 r.
« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.