X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Paweł i Gaweł w jeden zainwestowali fundusz...

2010-07-01 08:56 czwartek
Remigiusz Stanisławek
Karol, który obchodził tego dnia 14-e urodziny spojrzał na ojca - „A ja?” zapytał. Gaweł poklepał syna po ramieniu - Twoje pieniądze wypłacimy z funduszu za rok. Na Twoje 15 urodziny.


1 STYCZNIA 2009 - URODZINY KAROLA

I oto nadszedł ten dzień. Karol wyprawia swoje 15-e urodziny. Zabawa jest przednia, prezenty od rodziny, znajomych także. Niestety - z wyjazdu do Australii nic nie będzie.

Gaweł kilka dni wcześniej udał się do banku aby wypłacić zainwestowane 15 lat wcześniej pieniądze. Niestety, zysk to jedynie ... 227%. Inflacja w tym okresie to ok. 250%.


 
Czyli po 15 latach wartość pieniądza pozostała bez zmian. Wystarczy na dobry roczny kurs w lokalnej szkole języków obcych.

CO SIĘ STAŁO?
Paweł w 15 lat zarobił 1600%. Gaweł w 15 lat zarobił 230%. Obaj inwestowali na 15 lat. A różnica w rozpoczęciu inwestycji to zaledwie 1 rok!  

Wiele razy pokazywałem jak bardzo zależne od szczęścia jest inwestowanie na okres 5 lat, 10 lat. W tym przykładzie wyraźnie widać, że nawet 15 lat niewiele może zapewnić.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Porady eksperta
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Asekuracja - (z łac. assecuratio ubezpieczenie, zabezpieczenie) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.