X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum

Chcesz żebyśmy znaleźli dla Twojego
samochodu najtańsze OC?

Przejdź do kalkulatora:

Porównaj ceny

Dzisiaj 6 użytkowników wybrało polisę za pomocą porównywarki.

Oblicz składkę ubezpieczenia w 2 minuty.
Koszt polisy zaczyna się już od 348 zł rocznie.

Dane przekazywane na stronie www są zabezpieczone dzięki szyfrowaniu protokołem SSL.

drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenia komunikacyjne - kruczki, haczyki i niejasne zapisy w OWU

2009-12-02 13:31 środa
Wypowiedzenie umowy OC, kupno i sprzedaż auta

Kiedy najpóźniej i w jakiej formie możesz wymówić umowę OC u dotychczasowego ubezpieczyciela?
 1. Według prawa możesz to zrobić nie później niż dzień przed upłynięciem terminu 12 miesiąca trwania polisy, czyli jeśli jest to 19 maja, to 18. najpóźniej musisz dostarczyć wypowiedzenie towarzystwu. I tu pojawiają się rozbieżności – kiedy i w jakiej formie pismo uznaje się za dostarczone?
 2. Osobiście, faksem, na ręce agenta ubezpieczeniowego, za pomocą e-maila, czy listem poleconym, a jeśli w tej ostatniej formie, to czy decyduje data stempla pocztowego, czy termin dostarczenia pisma do danego zakładu ubezpieczeniowego? Sprawdź, którą z opcji akceptuje Twój ubezpieczyciel.
 3. Gdy zakupiłeś samochód na rynku wtórnym, pamiętaj, że od dnia 1 stycznia 2004 roku umowa OC nie wygasa wraz ze zmianą właściciela, ale przechodzi wraz z pojazdem na nowego posiadacza. Zadbaj o to, aby dany ubezpieczyciel ustalił na nowo wysokość składki dla Ciebie, gdyż może się okazać, że będzie ona niższa, niż dla poprzedniego właściciela pojazdu.
 4. Zgodnie z ustawą, masz 30 dni na wypowiedzenie umowy ubezpieczenia OC, które zawarł poprzedni właściciel samochodu. Trzeba jednak pamiętać, że okres 30 dni obowiązuje tylko wtedy, gdy data końca kolejnego roku polisy nie jest wcześniejsza. Czyli - jeśli klient kupi samochód 07. maja, a umowa OC kończy się 10. maja, to wypowiedzenie musi nastąpić najpóźniej 09.maja. Jeśli samochód został kupiony 10. maja, to nie ma już możliwości wypowiedzenia umowy.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
 • 2016-07-25 13:52 poniedziałek ~Janek45 | [+] odpowiedz
  Teraz jeszcze ubezpieczyciele próbują jakimiś chorymi zapisami w swoich umowach migać się od obowiązku zwrócenia pieniążków za samochód z OC sprawcy. A tu niespodzianka, bo to wymagane prawnie. Pożycz... czytaj dalej »
 • 2014-08-21 20:28 czwartek ~czekający | [+] odpowiedz
  ciekawe jak długo będę czekać na zatwierdzenie przez interrisk kalkulacji ASO
 • 2014-05-30 13:28 piątek ~olmk | [+] odpowiedz
  Ubezpieczyciel ma 30 dni na wypłacenie BEZSPORNEJ SUMY ODSZKODOWANIA a to już inna para kaloszy. Okres ten liczy się od daty zgłoszenia szkody. Portal zajmujący się ubezpieczeniami powinien rzeteln... czytaj dalej »
 • 2014-04-04 14:58 piątek ~*** | [+] odpowiedz
  czy na pewno od powstania, a może od powzięcia informacji
Najczęściej kradzione
 • VOLKSWAGEN PASSAT
 • VOLKSWAGEN GOLF
 • AUDI A4
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Sporty ekstremalne - sporty, których uprawianie wymaga działania ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.