X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Przyglądamy się ubezpieczeniom: Bezterminowe ubezpieczenie na życie „Moi Bliscy” w 4Life Direct

2011-12-06 13:00 wtorek
Polisa Moi Bliscy - 4Life Direct
W roku 2009 na polskim rynku pojawiła się firma 4Life Direct z ofertą ubezpieczenia na życie dla osób starszych. W długim, jak na obecne standardy, ponad 60-sekundowym spocie, do kupna polisy „od złotówki dziennie”, „bez żadnych badań lekarskich i pytań o stan zdrowia” zachęcał m.in. Ryszard Rembiszewski, prezenter przez wiele lat prowadzący „Studio Lotto”.

Zarówno reklama, w której otwarcie zachęcano osoby starsze – dzięki „programowi ubezpieczeniowemu Moi Bliscy” – do zagwarantowania pokrycia kosztów własnego pogrzebu, jak i oferta ubezpieczenia na życie nawet dla 85-latków budziły wątpliwości i zastrzeżenia. Zwłaszcza, że 4Life Direct zapewniał, iż „żaden wniosek nie zostanie odrzucony”, „ubezpieczenie trwa do końca życia, a składka pozostaje niezmienna”.

ubezpieczenie na życie

Jurysdykcja Polski czy Gibraltaru?

Dodatkowe obiekcje związane były z niejasnym, jak na oferowane produkty, statusem firmy, która nie jest towarzystwem ubezpieczeniowym, a jedynie reprezentuje zarejestrowany na Gibraltarze zakład ubezpieczeń Red Sands Insurance Group. W związku z zapytaniami, kierowanymi w tej sprawie do Rzecznika Ubezpieczonych, ten wydał następujące oświadczenie: „Firma 4Life Direct działa jako agent ubezpieczeniowy oferując w tzw. systemie direct (przez telefon) produkt „Moi Bliscy” zagranicznego zakładu ubezpieczeń o nazwie Red Sands Insurance Group z siedzibą na Gibraltarze.

Zgodnie z danymi zawartymi na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego na podstawie zawiadomienia z dnia 5 lutego 2009 r. Red Sands Insurance Group zgodnie z przepisami prawa notyfikował swoją działalność w Polsce i podlega nadzorowi Gibraltar Financial Services Commission oraz United Kingdom Government Gibraltar Liaison Unit for EU Affairs EU-Internal Departament, a tym samym nie podlega polskiemu organowi nadzoru”.

Sprawdziliśmy w Departamencie Pośredników Finansowych Komisji Nadzoru Finansowego, jak należy rozumieć działalność 4Life Direct w Polsce i jakie prawo ma zastosowanie w razie pojawienia się kwestii spornych. Czy sprawiedliwości będziemy musieli szukać na Gibraltarze?

Firma 4Life Direct wpisana jest do rejestru KNF z datą 14.04.2009 roku, pod numerem 11185495/A, jako przedsiębiorstwo świadczące usługi pośrednictwa finansowego, a więc agent ubezpieczeniowy, a ściślej – będąc przedstawicielstwem Red Sands Life Assurance Company (Europe) Limited – jako firma zajmująca się sprzedażą produktów ubezpieczeniowych Red Sands Insurance Group.

Nie towarzystwo, ale agent ubezpieczeniowy

Dociekaliśmy, dlaczego na stronie KNF nie ma na temat 4Life Direct ani Red Sands Insurance Group żadnych informacji? Komisja nie ma jednak obowiązku publikowania firm wpisanych do rejestru. Zapewnienie, ustne, ale z wiarygodnego wszak źródła, że 4Life Direct figuruje w spisie firm zajmujących się pośrednictwem finansowym powinno wystarczyć.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Całkowite trwałe inwalidztwo - całkowita i trwała niezdolność do ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.