X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie OC ma coraz szerszy zakres

2022-07-19 15:42 wtorek
OC w życiu prywatnym

Myśląc o odpowiedzialności cywilnej w ubezpieczeniach prawie każdy ma przed oczyma polisę samochodową. Tymczasem zakres oferowanego OC rozszerza się o nowe pojazdy i urządzenia. Podobnie jest z pozostałymi ubezpieczeniami – nieruchomości, na życie czy turystycznymi, gdzie opcja OC w życiu prywatnym jest jedną z najbardziej kluczowych. 

Nowe obszary zastosowania ubezpieczenia OC wymusza stale rozwijająca się technologia, która poza ułatwieniami życia i komunikowania się ze światem, przynosi ze sobą nieznane wcześniej rodzaje ryzyk i zagrożeń.

 

    ZOBACZ CO MOŻE PORÓWNYWARKA


Ubezpieczenie ruchomości

Ubezpieczenie sprzętu elektronicznego codziennego użytku jak telefon czy laptop, jest już niemal na porządku dziennym. Wykupienie takiej opcji jest możliwe przy skorzystaniu z oferty ubezpieczeń nieruchomości. Cenne przedmioty nie muszą znajdować się wyłącznie w mieszkaniu czy domu, ale także w garażu. Podobnie jest z sytuacją prawną nieruchomości – posiadanie ubezpieczenia chroniącego cenne ruchomości opłaci się zarówno właścicielowi lokalu, jak i osobie wynajmującej.

A co z rodziną posiadająca małe dzieci? Posiadanie ubezpieczenia domu czy mieszkania z wykupioną opcją OC w życiu prywatnym pozwala chronić majątek własny i cudzy przed szkodami, jakie (najczęściej nieświadomie) mogą wyrządzić osoby niepełnoletnie, np.: zarysowanie samochodu, podczas jazdy rowerem.
 
 

Nowe obszary ubezpieczeń

Klasycznym przykładem na czasie są drony, czyli bezzałogowe pojazdy powietrzne. Na polskim rynku przeważają urządzenia o charakterze rekreacyjnym, jako modny gadżet dla dzieci, ale i idących z duchem czasu rodziców.

Dla bardziej wymagających konsumentów istnieją też drony kosztujące kilka tysięcy złotych. Taki sprzęt może być wykorzystywany z powodzeniem do celów komercyjnych, ale warto pamiętać, że nawet najlepszej jakości dron nie wykona danej akrobacji sam. Jeśli operator nie zapobiegnie pomyłce, wówczas może się okazać, że narazi on na straty nie tylko siebie przez uszkodzenie sprzętu, ale również osoby trzecie czy ich mienie, np. zaparkowany samochód.

Dlatego razem z pojawieniem się drona, rynek ubezpieczeniowy zyskał nowy produkt, czyli ochronę na wypadek skutków nieumiejętnego wykorzystania drona. Warto pamiętać, że takie ubezpieczenie nie ochroni we wszystkich sytuacjach. Drony podlegają prawu lotnictwa powietrznego i kierowanie tego typu sprzętu w pobliże niektórych miejsc, np. terenów wojskowych będzie groziło grzywną bez możliwości uzyskania odszkodowania.

 

    DOBIERZ OPCJE POLISY


Warto wybrać rozszerzenia

OC w życiu prywatnym pozwala zapobiec finansowym skutkom działań wyrządzonym przez siebie lub najbliższych. Ubezpieczeniu może podlegać:
  • każdy członek rodziny,
  • gosposia lub opiekunka do dziecka,
  • zwierzę domowe (oprócz gospodarskiego, hodowlanego ani przeznaczonego do sprzedaży).

W zależności od produktu ubezpieczeniowego i wybranego Towarzystwa ubezpieczeni już posiadający ochronę na życie mogą rozszerzyć zakres ochrony, np. o obszar poza granicami kraju, wyrządzenie szkód przez psa rasy zaliczanej do agresywnej czy posiadanego konia, w wyniku uczestnictwa w polowaniu, w wyniku szkody wyrządzonej przez konkretne urządzenia – skuter wodny, deska windsurfingowa, łódź wiosłowa i inna.

Opcja działa w przypadku spowodowania uszkodzenia czyjegoś ciała, inwalidztwa lub śmierci (szkody osobowe) oraz zniszczenia własności należącej do osób trzecich (szkoda rzeczowa).

Przeczytaj koniecznie "Regres ubezpieczeniowy – na czym polega i jak działa?"
Przeczytaj koniecznie "Zmiana ubezpieczyciela OC – kiedy i jak można to zrobić?"
Przeczytaj koniecznie "Podwójne ubezpieczenie – kiedy może do tego dojść?"
Przeczytaj koniecznie "OC dla młodych kierowców – ile za OC płacą młodzi w 2022 roku?"Kup ubezpieczenie
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.