X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Sanepid ostrzega: uważajcie na kleszcze!

2016-04-18 13:38 poniedziałek
kleszcz
W Polsce terenami endemicznymi – zwiększonego ryzyka zachorowania na choroby odkleszczowe są województwa podlaskie, warmińsko-mazurskie, dolnośląskie i małopolskie. Z roku na rok obserwuje się też wzrost populacji zakażonych kleszczy w centralnej Polsce i w województwie mazowieckim.
 
Choroby, z jakimi kojarzą się nam kleszcze, to zazwyczaj borelioza i kleszczowe zapalenie mózgu. Jednak chorób tych jest znacznie więcej, m.in. babeszjoza, bartonelloza, erlichioza, które często towarzyszą boreliozie.
 
ubezpieczenie życie 2016
WSSE

    Ubezpiecz się na wypadek poważnego zachorowania

W 2015 r. tylko w samym województwie mazowieckim na boreliozę i kleszczowe zapalenie mózgu zarejestrowano odpowiednio 1432 i 15 zachorowań. W I kwartale tego roku mamy już 232 i 2 odnotowanych przypadków tych chorób.

Przezorność oszczędzi Ci zmartwień
 
Leczenie chorób odkleszczowych jest długie i skomplikowane, dlatego w ramach profilaktyki warto zrobić wszystko, co możliwe, łącznie z odpowiednim ubezpieczeniem. Poprzez profilaktykę należy rozumieć:
 
1. zabezpieczenie się w postaci ubioru:
  • zakładanie koszul z długim rękawem,
  • zakładanie długich spodni,
  • zakładanie zakrytych butów,
  • stosowanie nakrycia głowy.
 
2. niezwykle ważne jest również:
  • stosowanie środków odstraszających kleszcze,
  • częste i uważne sprawdzanie powierzchni ciała po pobycie w lesie czy w parku,
  • właściwe usunięcie kleszcza za pomocą pęsety z cienkimi końcami, za pomocą kleszczołapek lub używając pompki próżniowej (dostępnej w aptece).
 
Liczy się diagnoza
 
Wiele towarzystw ubezpieczeniowych w swoich ofertach proponuje ubezpieczenia, które chronią nas i nasze rodziny głównie finansowo, w postaci wypłacenia świadczenia za zdiagnozowanie jednej z poważnych chorób wpisanej do naszej umowy. W zależności od zakresu naszej polisy możemy otrzymać nawet 100 proc. sumy ubezpieczenia już w momencie postawienia diagnozy poświadczonej przez szpital. 
 
Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania, również boreliozy, możemy dokupić do posiadanego już ubezpieczenia na życie. W tym konkretnym przypadku takie rozszerzenie znajdujemy m.in. w ubezpieczeniu grupowym PZU czy Nationale Nederlanden. AVIVA natomiast przewiduje wypłatę świadczenia w momencie, gdy jest wdrożone leczenie szpitalne lub gdy po 12 miesiącach od rozpoczęcia leczenia nie nastąpiła poprawa, a ubezpieczony jest całkowicie niezdolny do dalszej pracy.

Jak się ochronić przed boreliozą - o tym czytaj tutaj.

Irena Jedinskaja

    Porównaj nasze oferty!

« powrót do działu: Wiadomości
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz akcji - to zazwyczaj najbardziej agresywny rodzaj ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.