X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Sprawdź, czy możesz obniżyć składkę za autocasco Twojego samochodu

2006-11-08 13:00 środa
Jakie szkody obejmuje ubezpieczenie autocasco?

Ubezpieczenie autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Decydując się na wykupienie ubezpieczenia AC zapewniamy sobie pokrycie szkód polegających na uszkodzeniu, zniszczeniu, utracie pojazdu mechanicznego lub jego wyposażenia na skutek różnorodnych zdarzeń.

Najczęściej tymi zdarzeniami są:
 1. wypadek drogowy przy współudziale innych pojazdów lub uczestników ruchu drogowego,
 2. uszkodzenie pojazdu przez osoby trzecie,
 3. kradzież,
 4. pożar lub wybuch,
 5. huragan, grad, piorun oraz wszelkie inne szkody spowodowane działaniem sił przyrody.
Zawarcie umowy ubezpieczenia AC

Umowa ubezpieczenia autocasco zawierana jest z reguły na okres jednego roku. Możliwe jest zawarcie umowy na okres krótszy, ale w takim wypadku należy się liczyć z niechęcią ubezpieczycieli i wyliczaniem składki na specjalnych zasadach.

Umowa ubezpieczenia zawierana jest na rzecz właściciela pojazdu. Może być ona zawarta na pisemny wniosek właściciela lub osoby działającej w jego imieniu.

Często wraz z ubezpieczeniem AC zakład ubezpieczeń oferuje nam możliwość wykupienia innych rodzajów ubezpieczenia, m.in. assistance czy ubezpieczenie ochrony prawnej. Ubezpieczenie assistance zapewnia kierowcom pomoc w trudnych sytuacjach, na przykład awarii pojazdu, braku benzyny, awarii ogumienia czy zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie.

Ubezpieczenie ochrony prawnej natomiast gwarantuje zwrot kosztów różnorodnych sporów prawnych związanych z ruchem drogowym oraz ubezpieczonym pojazdem.

W jaki sposób ustalana jest wysokość składki ubezpieczeniowej?

Składka ubezpieczeniowa jest ustalana na podstawie specjalnych taryf w dniu zawierania umowy ubezpieczenia. Przy ustalaniu wysokości składki zakłady ubezpieczeniowe biorą pod uwagę następujące dane:
 • wartość pojazdu,
 • markę, model i rodzaj pojazdu,
 • wiek pojazdu,
 • sposób użytkowania pojazdu,
 • miejsce zarejestrowania/użytkowania pojazdu (strefę regionalną właściwą dla miejsca stałego zameldowania ubezpieczonego),
 • wiek posiadacza pojazdu,
 • okres posiadania prawa jazdy,
 • dotychczasowy przebieg ubezpieczenia (szkodowość),
 • kontynuację ubezpieczenia w danym zakładzie ubezpieczeń,
 • sposób opłacania składki (jednorazowo lub w ratach).
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gwarantowana suma ubezpieczenia - to określona w polisie kwota, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.