X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Uwaga na złodziei samochodów

2009-07-30 11:25 czwartek
Po dużym spadku kradzieży samochodów w roku 2008 w porównaniu do roku 2007, pierwsze sześć miesięcy roku obecnego pokazuje, że złodzieje znowu wzięli się do roboty. Od stycznia do czerwca skradziono ponad 8 tysięcy aut. Wśród nich najczęściej z ulic i garażów znikały Volskwageny, Fiaty i Audi. Złodzieje interesowali się także Toyotami i Oplami.

Komendant Ireneusz Ambroziak, zastępca naczelnika wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji, tłumaczy na łamach portalu motofakty.pl, że wzmożona aktywność złodziei samochodów jest pochodną kryzysu. Ludzie w ramach cięcia wydatków, chcą zaoszczędzić na naprawach aut i kupują używane części. Bardzo często pochodzące z kradzionych aut.

Jak się zabezpieczyć?

Nie ma skutecznej na sto procent metody na złodzieja. Ale można mu utrudnić życie, korzystając z urządzeń zabezpieczających przed kradzieżą. Warto wyposażyć auto w urządzenia mechaniczne:
  • blokada kierownicy,
  • blokada tarczy hamulcowej,
  • blokada skrzyni biegów,
oraz elektroniczne, czyli autoalarmy oraz namierzanie satelitarne.

W ramach prewencji należy także pamiętać o ubezpieczeniu AutoCasco, które pozwoli uzyskać odszkodowanie za skradziony samochód.

Źródło: motofakty.pl

PaS
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Początek odpowiedzialności zakładu ubezpieczeń - objęcie ubezpieczonego ochroną od dnia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.