X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Czytelnicy pytają, Link4 odpowiada: Ubezpieczenie mieszkania z cesją

2011-04-27 08:54 środa
Marlena Piekut, ekspert Link4
Przymierzamy się do wzięcia kredytu na zakup mieszkania. Słyszeliśmy, że banki wymagają wówczas wykupienia ubezpieczenia z tak zwaną cesją. Czy to oznacza, że w przypadku zaistnienia szkody całe moje odszkodowanie zatrzyma bank?

Odpowiedzi udziela Marlena Piekut, ekspert ds. ubezpieczeń mieszkaniowych w Link4

Ubezpieczenie pod kredyt z cesją na bank stanowi zabezpieczenie interesów zarówno naszych, jak i banku, który udzielił nam kredytu (np. na zakup mieszkania lub budowę domu). My ubezpieczamy się w ten sposób od konieczności spłacania tych rat kredytu, które pozostały do uregulowania z tytułu zaciągniętej pożyczki, a których nikt z nas nie chciałby spłacać, wiedząc że nasze mieszkanie zostało całkowicie zniszczone np. w efekcie pożaru. Bank natomiast zabezpiecza się w ten sposób przed groźbą nieuregulowania przez nas w terminie wszystkich rat udzielonego kredytu.

Dając nam kredyt, bank żąda, aby nasza nowa nieruchomość była ubezpieczona – najczęściej w zakresie ochrony murów, a nierzadko także elementów stałych (należą do nich m.in. tynki, glazura, parkiet, czy elementy AGD w stałej zabudowie). Zakres wymaganego ubezpieczenia mieszkania powinien też obejmować najbardziej prawdopodobne zdarzenia losowe, takie jak np. pożar czy zalanie.

A co się dzieje z odszkodowaniem, gdy wystąpi szkoda? W przypadku potencjalnych zniszczeń ubezpieczyciel w pierwszej kolejności przeleje pieniądze z odszkodowania na konto banku, który kredytuje naszą nieruchomość. Zgodnie z umową cesji, do której podpisania jesteśmy zobowiązani przez bank, to on otrzyma odszkodowanie z wykupionej przez nas polisy. Z drugiej jednak strony, ubezpieczyciel musi przelać bankowi tylko tę kwotę, która stanowi rekompensatę zniszczeń i tylko do tej wysokości, która wskazana jest w umowie cesji.

Bank nie ma prawa żądać od naszego ubezpieczyciela odszkodowania w kwocie wyższej niż wskazana w umowie cesji. Co ważne, bank nie otrzyma także odszkodowania w przypadku uszkodzenia lub zniszczenia tych elementów, które zostały przez nas doubezpieczone po zawarciu umowy cesji.

Jeśli masz pytanie o ubezpieczenie mieszkań, skontaktuj się z nami
W tytule wiadomości dopisz koniecznie nazwę Portalu: Ubezpieczenie.com.pl

Sprawdzam składkę!

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pobyt w szpitalu - odnotowany w dokumentacji medycznej, konieczny ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź