X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Kto odpowiada za opłacenie raty składki ubezpieczeniowej w przypadku sprzedaży nieruchomości?

2008-04-15 16:22 wtorek
Nowe przepisy w kodeksie cywilnym dotyczące umów ubezpieczeń,  które weszły w życie 10 sierpnia 2007r. zmodyfikowały aż 27 z 30 artykułów. Jedne z ważniejszych rozwiązań dotyczą kwestii polis ubezpieczeniowych w przypadku sprzedaży mieszkania/domu.

Pierwszy artykuł „Sprzedałeś dom/mieszkanie- co się dzieje z polisą?” dotyczył kwestii własności polisy po zmianie właściciela nieruchomości. Teraz zajmiemy się kwestią składki na ubezpieczenie- kto musi ją uiścić, kto ponosi odpowiedzialność za jej brak.


Stare przepisy

Kiedyś, tj. przed 10 sierpnia 2007r. obydwaj właściciele- dotychczasowy i nowy,  ponosili wspólną odpowiedzialność za zapłacenie składki przypadającej za czas upływający do chwili uzyskania przez Ubezpieczyciela informacji o zmianie właściciela.


Jak wyglądało to dotychczas?

Jeżeli mieliśmy do czynienia ze zmianą właściciela nieruchomości i zachodziła konieczność zapłacenia raty składki za jej ubezpieczenie:
  • Do momentu powiadomienia towarzystwa ubezpieczeniowego obowiązek zapłaty leżał na barkach zarówno sprzedającego jak i kupującego
  • Od momentu powiadomienia towarzystwa ubezpieczeniowego - był to obowiązek wyłącznie nowego właściciela

Sprawdzam moją składkę!

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Sporty ekstremalne - sporty, których uprawianie wymaga działania ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź