X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

PTU wprowadza nowe ubezpieczenie domów i mieszkań – ALFA

2009-07-20 09:25 poniedziałek

Sprawdź swoją składkę!

1 lipca br. PTU S.A. wprowadziło na rynek nowe ubezpieczenie domów i mieszkań ALFA. W ramach ubezpieczenia dodawane jest bezskładkowo do każdej zawartej umowy - ubezpieczenie assistance. Produkt umożliwia budowę indywidualnej ochrony ubezpieczeniowej.

Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń, wzbogaciło zakres ochrony w dotychczas obowiązującym ubezpieczeniu domów i mieszkań ALFA, które z nielicznymi zmianami funkcjonuje od 2006 roku. Nowe rozwiązania pozwalają na elastyczne konfigurowanie ochrony ubezpieczeniowej, stosownie do potrzeb nawet najbardziej wymagającego klienta. Do najważniejszych wprowadzonych zmian należą:
 
  • jeden zakres ubezpieczenia – pełny, obejmujący następujące ryzyka: dewastację, dym i sadzę, grad, huk ponaddźwiękowy, huragan, powódź, pożar, przepięcie i przetężenie – z limitem odpowiedzialności do wysokości 10 000 zł, śnieg, trzęsienie ziemi, uderzenie pioruna, uderzenie pojazdu, upadek drzew i masztów, upadek statku powietrznego, wybuch, zapadanie się ziemi, zalanie – w tym zalanie ze stłuczonego akwarium, pożar, wybuch, upadek statku powietrznego lub uderzenie pojazdu, które powstały w następstwie aktu terroru - z limitem do 15% odpowiedzialności sumy ubezpieczenia danego przedmiotu ubezpieczenia,
  • jedna stawka ubezpieczeniowa bez względu na wartość ubezpieczeniową, w jakiej przyjmujemy przedmiot ubezpieczenia do umowy,
  • brak franszyzy redukcyjnej (możliwość wprowadzenia za zniżką składki),
  • jedno-stronnicowy dokument potwierdzający zawarcie umowy ubezpieczenia (polisa).
Różnicą w stosunku do obecnie obowiązujących ogólnych warunków ubezpieczenia ALFA jest wprowadzenie możliwości ubezpieczenia: budynku mieszkalnego lub mieszkania łącznie ze stałymi elementami wnętrz, budynku gospodarczego (w tym garażu wolnostojącego) łącznie ze stałymi elementami wnętrz, budowli, w tym basenów oraz kolektorów słonecznych (nie zainstalowanych na budynku mieszkalnym), szyb od stłuczenia (rozbicia), następstw nieszczęśliwych wypadków w jednym wariancie. Ubezpieczenie budynku mieszkalnego/mieszkania lub stałych elementów wnętrz lub ruchomości domowych, pozwala na rozszerzenie umowy ubezpieczenia o pozostałe przedmioty ubezpieczenia np. szyby, klauzule. Klauzule dodatkowe dotyczą m.in.: domu w budowie, domu w rozbudowie, ubezpieczenia ruchomości wykorzystywanych do prowadzenia działalności gospodarczej, ubezpieczenia kosztów wynajmu lokalu zastępczego, ubezpieczenia dzieł sztuki i zbiorów kolekcjonerskich, ubezpieczenia domków letniskowych oraz ubezpieczenia kosztów ochrony prawnej.
 
Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń wprowadziło również zmiany w poszczególnych przedmiotach ubezpieczenia domów i mieszkań ALFA. Przykładowo ubezpieczenie budynku mieszkalnego, gospodarczego, budowli - następuje łącznie z wartością stałych elementów wnętrz. ALFA gwarantuje ubezpieczenie garażu wolnostojącego z rankomat.pl, usytuowanego na terenie posesji lub miejscowości na której znajduje się ubezpieczony budynek mieszkalny lub mieszkanie - jako budynku gospodarczego. Samodzielne ubezpieczenie stałych elementów wnętrz jest możliwe w przypadku, gdy nie zostały ubezpieczone łącznie z budynkiem mieszkalnym/mieszkaniem lub budynkiem gospodarczym. Przedmiotem ubezpieczenia szyb budynku mieszkalnego lub mieszkania są szyby drzwiowe i okienne, zamontowane lub zainstalowane na stałe. Zakres ubezpieczenia obejmuje też szkody polegające na całkowitym lub częściowym ich stłuczeniu. Szyby ubezpieczone są w wartości odtworzeniowej (nowej) w systemie na pierwsze ryzyko. Ubezpieczenie ruchomości domowych w wartości odtworzeniowej (nowej) w przypadku, gdy wartość przedmiotu ubezpieczenia osiągnie 100% zużycia technicznego - wysokość odszkodowania przyjmowana jest na poziomie 20% wartości odtworzeniowej danego przedmiotu. Zwiększeniu uległ limit odpowiedzialności do wysokości 500 zł za szkodę powstałą w następstwie rozboju poza miejscem ubezpieczenia. W przypadku ubezpieczenia OC w życiu prywatnym, istnieje możliwość rozszerzenia odpowiedzialności za szkody powstałe na terytorium Europy (z wyłączeniem Wielkiej Brytanii oraz Irlandii) za opłatą podwyższonej składki. W ubezpieczeniu nagrobka - limit na dewastację wynosi 50% sumy ubezpieczenia ustalonej dla zakresu pełnego. Wprowadzono jeden wariant w ubezpieczeniu następstw nieszczęśliwych wypadków, który obejmuje:
  • świadczenie z tytułu następstw nieszczęśliwych wypadków w przypadku, gdy następuje trwały uszczerbek na zdrowiu, określany na podstawie „Tabeli norm procentowego uszczerbku na zdrowiu”,
  • świadczenie z tytułu śmierci wskutek nieszczęśliwego wypadku w wysokości 100% sumy ubezpieczenia,
  • dzienne świadczenie szpitalne z sumą ubezpieczenia do wysokości 1 000 zł na jedno i na wszystkie zdarzenia w okresie ubezpieczenia
Suma ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków nie ulega zmniejszeniu o wypłacone wcześniej świadczenia. Za nieszczęśliwy wypadek uważa się także udar mózgu oraz zawał serca, jeżeli nie były spowodowane wcześniejszym stanem chorobowym. Trwały uszczerbek na zdrowiu określa lekarz orzecznik, bez konieczności badania osoby ubezpieczonej.
Atutem nowego ubezpieczenia domów i mieszkań ALFA jest dodawane bezskładkowo do każdej umowy ubezpieczenia - ubezpieczenie assistance. Zostało ono poszerzone o usługi takich specjalistów jak: dekarz, elektryk, murarz, stolarz, szklarz oraz technik urządzeń grzewczych i klimatyzacyjnych - oprócz hydraulika i ślusarza. Ponadto za opłatą podwyższonej składki wprowadzono ochronę ubezpieczeniową przedmiotów ubezpieczenia nieużytkowanych dłużej niż 30 dni.

Sprawdź swoją składkę!Więcej informacji udziela:

Rzecznik prasowy PTU S.A.
Marek Maciaś
e-mail: marek.macias@ptu.pl
tel. (22) 58 26 318

Grupa PTU S.A., 01/07/2009
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia - każda osoba fizyczna ma prawo ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź