X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczasz mieszkanie? Sprawdź jak nie przepłacić za polisę

2011-06-22 10:57 środa
Planowanie podróży, rezerwacja hotelu, pakowanie walizek – przygotowania do urlopu mogą być bardzo absorbujące. W natłoku przedwyjazdowych zajęć często zapominamy lub po prostu z oszczędności rezygnujemy z ubezpieczenia mieszkania. Tymczasem polisa nie musi wcale wiele kosztować. Dlatego, by spokojnie i z czystym sumieniem wypoczywać podczas wakacji, warto wiedzieć, jak nie przepłacić za ubezpieczenie.

Kalkulator ubezpieczeń mieszkaniowych

Mądry Polak po szkodzie
 
Z dostępnych na rynku danych wynika, że większość Polaków nie ubezpiecza swoich nieruchomości. Według badań GFK Polonia, tylko 19% Polaków wykupiło w 2010r. ubezpieczenie mieszkania[1]. Podobne dane przedstawiła Komisja Nadzoru Finansowego, według której w IV kwartale ub.r. zawartych było niewiele ponad 6,6 mln ubezpieczeń mieszkań i domków letniskowych[2].

Jeśli porównać to do ogólnej liczby mieszkań w Polsce, która według Głównego Urzędu Statystycznego wynosi 13,3 mln, okazuje się, że mniej niż połowa lokali w Polsce objęta jest ochroną ubezpieczeniową[3]. Choć wraz z rosnącą zamożnością przekonujemy się do ubezpieczeń mieszkaniowych, w dalszym ciągu wielu z nas ryzykuje swój majątek. Tymczasem ubezpieczenie może uchronić nas przed wieloma przykrościami i nie musi wiele kosztować.

Redakcja poleca: Rachunek powierniczy, czyli jak bez ryzyka kupić mieszkanie w budowie?
 
Zapobiegliwość procentuje
 
Tanie ubezpieczenie zdecydowanie łatwiej będzie znaleźć jeśli nasz dom lub mieszkanie jest dobrze chronione. Ubezpieczyciele nagradzają zniżkami m.in. za wysokiej jakości drzwi antywłamaniowe, system alarmowy lub monitoring. Tego rodzaju zabezpieczenia - choć kosztowne - stanowią bez porównania mniejszy wydatek niż sfinansowanie ewentualnych strat po włamaniu. Co więcej, zwiększona ochrona zawsze oznacza mniejszą składkę.


[1]Źródło: Monitor Ubezpieczeniowy GFK Polonia, grudzień 2010. Badanie opublikowane na łamach dziennika Rzeczpospolita oraz strony Rp.pl, http://www.rp.pl/artykul/595102.html
[2]Źródło: Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń IV/2010, CZĘŚĆ D: SPRAWOZDANIE STATYSTYCZNE KNF-02 KRAJOWYCH ZAKŁADÓW UBEZPIECZEŃ, Tablica D.4. Wybrane ryzyka w ubezpieczeniach dobrowolnych, Komisja Nadzoru Finansowego, http://www.knf.gov.pl/opracowania/rynek_ubezpieczen/Dane_o_rynku/Dane_kwartalne/dane_kw.html
[3]Źródło: Rocznik Statystyczny Rzeczpospolitej Polskiej 2010, Główny Urząd Statystyczny. Dane dotyczące zasobów mieszkaniowych zamieszkanych i niezamieszkanych w 2009 r.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przewłaszczenie na zabezpieczenie - jest jedną z form zabezpieczenia ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź