X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie altanki na działce i domu letniskowego

2012-04-17 10:08 wtorek
Działka - ubezpieczenie altanki działkowej
Wiosenna pogoda i coraz dłuższe dni dla wszystkich posiadaczy ogródków działkowych są równoznaczne z rozpoczęciem „sezonu działkowego”. Dodatkowo ciepłe weekendy i zbliżający się sezon urlopowy są doskonałą okazją do wypoczynku we własnym domku letniskowym.

Kiedy jednak jesteśmy pochłonięci pracą i nie mamy szansy na odpoczynek z dala od miejskiego zgiełku zastanówmy się nad wykupem dobrej polisy ubezpieczeniowej, aby mienie będące synonimem relaksu i spokoju było także bezpieczne.

Zakres i przedmiot ubezpieczenia

Na rynku ubezpieczeniowym już od kilku lat funkcjonują produkty dedykowane specjalnie ubezpieczeniom domów letniskowych. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na zakres i przedmiot ubezpieczenia.

Kalkulator ubezpieczeń mieszkaniowych

Ubezpieczyciele w definicjach ogólnych warunków ubezpieczeń zazwyczaj nie rozgraniczają pojęć domek letniskowy i altanka, stosując jedno pojęcie do obu tych przedmiotów. Zwyczajowo jest to zatem „budynek lub inny obiekt zamieszkiwany czasowo z przeznaczeniem na cele rekreacyjne, wypoczynkowe, w tym również zabudowana altanka na terenie ogródków działkowych; łącznie z elementami stałymi, konstrukcyjnymi, wykończeniowymi, instalacyjnymi.”

Przedmiot ubezpieczenia dodatkowo obejmuje najczęściej także ogrodzenie działki, obiekty małej architektury (posągi, murki ogrodowe, baseny, grille murowane, fontanny, pergole, altany, huśtawki, urządzenia sportowe, piaskownice, śmietniki) , mienie ruchome (meble, sprzęt zmechanizowany, dywany, odzież, książki, przedmioty osobistego użytku, sprzęt audiowizualny, komputerowy, fotograficzny, instrumenty muzyczne, rowery, sprzęt turystyczny i sportowy, sprzęt ogrodniczy, narzędzia gospodarcze, części zamienne samochodów i motocykli itp.) i stałe elementy (wbudowane lub zamontowane w sposób trwały – meble, antresole, piece i kominki, okna i drzwi zewnętrzne i wewnętrzne, sieć wodno-kanalizacyjna, elektryczna, gazowa, grzewcza, ścianki działowe, schody, parapety wewnętrzne, tynki wewnętrzne, powłoki malarskie, okleiny i wykładziny, żaluzje, rolety itp.).

W zależności od konstrukcji warunków ubezpieczenia przedmiot ten obejmuje szerszy bądź węższy katalog.

Standardowy zakres ryzyk ubezpieczeniowych obejmuje, analogicznie jak przy ubezpieczeniu domów i mieszkań: ogień, uderzenie pioruna, eksplozję, upadek statku powietrznego, powódź, śnieg, grad, huragan, zalanie, osuwanie i zapadanie się ziemi, lawinę, uderzenie pojazdu, trzęsienie ziemi, upadek drzew lub masztów.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Gwarantowana suma ubezpieczenia - to określona w polisie kwota, ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź