Oczywiście na życzenie klienta i za dodatkową opłatą istnieje możliwość rozszerzenia umowy o dowolne ryzyka. Przykładem może być: lawina, szkody spowodowane ciężarem lodu i śniegu, powódź itp.
Wyłączenia odpowiedzialności
Niestety zakłady ubezpieczeń zastrzegają sobie możliwość odmowy wypłaty odszkodowania w momencie, gdy nie dopełnimy warunków umowy. Ponadto standardowym wyłączeniem są akty terroru i wojna.
Ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania również, w przypadku (poniższe informacje zostały przygotowane w oparciu o ogólne warunki ubezpieczenia towarzystw ubezpieczeniowych):
-
działania energii jądrowej, promieniowana, skażenia radiowego,
-
wadliwego projektu,
-
złego materiału budowlanego,
-
braków inwentaryzacyjnych.
Różnica w ubezpieczeniu mienia w budowie, a standardową polisą
Najistotniejszą kwestią jest cena. Ze względu na zwiększone ryzyko dotyczące powstania szkody na posesji, na której dokonywane są roboty różnica w kwotach, które przeznaczamy jest znaczna i sięga nawet do 40%.
Należy zwrócić uwagę, że ubezpieczając powstający budynek zakład ubezpieczeń odmówi objęcia ochroną ruchomości domowych (meble, sprzęt elektroniczny). Dodatkowe opłaty mogą być naliczone, jeżeli budynek ma drewnianą konstrukcję.
Nie ulega wątpliwości, że ubezpieczenie mienia w budowie to przydatna opcja dla osób stawiających nowy budynek. Pomaga zabezpieczyć posesję przed losowymi zdarzeniami, które mogą mieć wpływ na życie i zdrowie, lecz może również uchronić potencjalnego nabywcę przed skutkami wystąpienia szkody.
Sprawdzam ją składkę!
Przemysław Lamparski
Autor prowadzi
blog Szkody.info