X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk - All Risk

2010-04-20 09:10 wtorek
Od 1 kwietnia b.r. Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń poszerzyło wachlarz oferowanych usług o nowe ubezpieczenie mienia od wszystkich ryzyk, funkcjonujące na rynku ubezpieczeń pod nazwą - All Risk. Produkt dedykowany jest głównie dla dużych podmiotów gospodarczych i w odróżnieniu od typowych ubezpieczeń majątkowych opartych na standardzie ryzyk nazwanych – nazywa jedynie ryzyka wyłączone, bowiem wszystkie inne objęte są ochroną ubezpieczeniową.

Przedmiotem ubezpieczenia All Risk mogą być budynki, budowle, maszyny, urządzenia, wyposażenie, środki obrotowe, nakłady adaptacyjne, niskocenne składniki majątku, gotówka, rzeczy prywatne pracowników i ruchomości osób trzecich. Ubezpieczenie to służy do kompleksowej ochrony całego majątku dużych podmiotów gospodarczych, mieszczącego się na terytorium Polski.

Sprawdź swoją składkę!

Umowa ubezpieczenia obejmuje zaistniałe w okresie ubezpieczenia nagłe i niespodziewane szkody, polegające na fizycznym uszkodzeniu, utracie lub zniszczeniu ubezpieczonego mienia spowodowane przez zdarzenia losowe. Ochrona ubezpieczeniowa uwzględnia niemal cały majątek ruchomy i nieruchomy z wyjątkiem kilku grup wyraźnie wyłączonych przedmiotów takich jak np. zwierzęta czy uprawy na pniu.

Po wprowadzeniu nowych ogólnych warunków ubezpieczenia mienia od wszystkich ryzyk, komplementarna oferta PTU S.A. w zakresie ubezpieczeń majątku, opartych na standardzie \"All Risk \" obejmuje:
  • majątek trwały (budynki i budowle, linie produkcyjne, itp.) oraz wszelkie wyposażenie i inne składniki mienia ubezpieczane wg nowych ogólnych warunków od zewnętrznych zdarzeń losowych,
  • linie produkcyjne ubezpieczane wg Ogólnych Warunków Ubezpieczenia Maszyn od uszkodzeń opartych na tzw. standardzie monachijskim, dające ochronę od zdarzeń mających swoje źródło w samych maszynach,
  • maszyny mobilne (w szczególności budowlane) - wg Ogólnych Warunków ubezpieczenia maszyn i urządzeń budowlanych również opartych na standardzie monachijskim,
  • sprzęt elektroniczny , dane, programy i nośniki danych oraz zwiększone koszty działalności ubezpieczane wg Ogólnych Warunków Ubezpieczenia sprzętu elektronicznego,

 W odróżnieniu od typowych ubezpieczeń majątkowych opartych na standardzie ryzyk nazwanych - All Risk uwzględnia wszystkie ryzyka, dlatego też nie nazywamy zdarzeń od których ubezpieczamy a jedynie te nie ubezpieczone, ujęte w katalogu wyłączeń.

PTU S.A. w ramach ubezpieczenia \"All Risk\" dodatkowo odpowiada za skutki skażenia (zanieczyszczenia) ubezpieczonego mienia powstałego wskutek ubezpieczonych zdarzeń losowych, powstałe wskutek akcji ratowniczej, koszty zabezpieczenia ubezpieczonego mienia bezpośrednio zagrożonego szkodą, oraz koszty uprzątnięcia pozostałości po szkodzie.

W umowie ubezpieczenia All Risk dla poszczególnych kategorii mienia, mogą zostać ustalone limity odpowiedzialności dla: kradzieży z włamaniem, rozboju i wandalizmu , oraz indywidualnie - dla innych rodzajów zdarzeń uzgodnionych z ubezpieczającym, stosownie do oczekiwanego zakresu ochrony. Umowę ubezpieczenia All Risk zawiera się standardowo na okres 12 miesięcy, ale istnieje możliwość ustalenia indywidualnego okresu ubezpieczenia zgodnie z oczekiwaniami ubezpieczającego.

Kontakt:

Rzecznik prasowy PTU S.A.
Marek Maciaś
e-mail: marek.macias@ptu.pl
tel. kom.0 509 000 809

Informacjaprasowa PTU z dnia 19.04.2010 r.
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Lead - Lead (termin amerykański) - ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź