X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Warta: szybkie ścieżki sprawdzają się po ulewach

2014-06-02 12:35 poniedziałek
W związku z przechodzącą nad Polską falą burz i intensywnych opadów posiadacze polis zgłaszają więcej szkód. Klienci Warty mogą być objęci uproszczonymi ścieżkami ich likwidacji. Szybszej wypłacie sprzyja zgłoszenie uszkodzeń przez Internet. Po intensywnych opadach w połowie maja, klienci korzystali z tego sposobu kontaktu z Wartą około 45 proc. częściej niż zwykle. W tym okresie, aż 60 proc. ogółu szkód z ubezpieczeń mieszkaniowych zostało zlikwidowanych bez udziału rzeczoznawcy.

W czasie większej liczby zgłoszeń szkód polegających na zalaniu nieruchomości i znajdujących się w jej obrębie rzeczy, dobrze sprawdzają się uproszczone procedury ich likwidacji stosowane przez Wartę. Warto pamiętać, że klienci, których mienie zostało zniszczone przez żywioł, nie muszą czekać na przyjazd rzeczoznawcy i wykonanie przez niego oględzin.

Przejdź do formularza

Nie czekaj z osuszaniem

- Jeśli poszkodowani uznają, że istniejący stan grozi zwiększeniem zakresu uszkodzeń mogą podjąć działania polegające na osuszaniu i oczyszczaniu zalanego lokalu, nie czekając na przybycie rzeczoznawcy. Przed przystąpieniem do takich działań należy sfotografować zniszczenia. Następnie trzeba opisać straty, a zdemontowane uszkodzone elementy zgromadzić w jednym miejscu. Na tej podstawie nasz ekspert, który przyjedzie na miejsce będzie w stanie ocenić rozmiary szkody. To osoby z dużym doświadczeniem, więc wykonana wycena będzie uwzględniała wszystkie uszkodzone w wyniku działania żywiołów elementy – wyjaśnia Anna Jamiołkowska–Glinka, dyrektor Centrum Likwidacji Szkód Majątkowych i Technicznych w Warcie.

Dodaje, że po zgłoszeniu szkody przez telefon likwidator może poprosić o przesłanie zdjęć czy dokumentów. Można to zrobić zarówno na e-mail likwidatora, jak i korzystając ze specjalnego formularza na stronie internetowej Warty. Jest to wystarczająca podstawa, żeby likwidator Warty mógł zdecydować o wypłacie, bez potrzeby organizowania wizyty rzeczoznawcy.

Sprawdzone szybkie ścieżki

Doświadczenia po intensywnych opadach, które miały miejsce dwa tygodnie temu pokazują, że klienci w takich sytuacjach chętniej kontaktują się z Wartą przez internet. Korzystając z umieszczonego na stronie Warty formularza (www.warta.pl/zgloszenie-szkody), zgłaszali około 45 proc. szkód niż zwykle. Przyspieszeniu procesu likwidacji szkody sprzyja nie tylko łatwość dokładnego opisania rozmiarów zniszczeń, ale też załączenia dokumentów czy zdjęć wykonanych przez przystąpieniem do osuszania i oczyszczania lokalu.

- Dzięki temu nasz likwidator odbierający takie zgłoszenie od razu dysponuje pełną informacją na temat uszkodzeń. Ponieważ jest wyposażony w nowoczesny system, to wystarczy, żeby podjąć decyzję o wypłacie za zniszczone rzeczy. Po wyliczeniu kosztów naprawy kontaktuje się z klientem telefonicznie i proponuje określoną kwotę odszkodowania, która po akceptacji przez klienta, trafia na jego konto - wyjaśnia Adam Fulneczek, dyrektor departamentu Strategii Likwidacji Szkód w Warcie.

Dzięki stosowaniu przez Wartę nowoczesnych systemów i uproszczonych procedur wskaźnik szkód z ubezpieczeń mieszkaniowych zlikwidowanych „na telefon” w przypadku zdarzeń zgłoszonych po ulewach w połowie maja wyniósł około 60 proc. Przypomnijmy, że dla tego typu ubezpieczeń średnia za 2013 r. wyniosła około 50 proc.

Dodatkowi rzeczoznawcy

Jeśli skala czy rodzaj zniszczeń wymagają oględzin rzeczoznawcy, likwidator w rozmowie telefonicznej z klientem informuje o maksymalnym okresie oczekiwania na rzeczoznawcę, który wynosi 7 dni od daty powiadomienia o wypadku. Jednak konkretny termin oględzin ustala już rzeczoznawca w porozumieniu z klientem.

- Staramy się, żeby w praktyce dokonać oględzin w terminie znacznie krótszym niż wspomniane 7 dni. Tym bardziej, że w związku z większą liczbą zgłoszeń kierujemy w wybrane rejony dodatkowych rzeczoznawców – mówi Włodzimierz Lewandowski, dyrektor departamentu Technicznej Likwidacji Szkód w Warcie. 


Źródło: www.warta.pl
Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Wiadomości
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź