X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Za co zwyżki i zniżki w ubezpieczeniu mieszkania?

2014-03-17 11:02 poniedziałek
Chcesz zabezpieczyć przyszłość swojego dziecka
Mieszkanie to dla wielu dorobek całego życia. Dlatego wciąż przypominamy i podkreślamy jak istotne jest ubezpieczenie własnych „czterech ścian”. Najlepiej poszukać dokładnie, wcześniej precyzując swoje wymagania i oczekiwania co do zakresu ochrony. Lektura ogólnych warunków ubezpieczeń jest obowiązkowa i warto poświęcić na to więcej czasu, bo jak znajdziemy rozwiązanie najodpowiedniejsze dla siebie, w następnym roku możemy wznawiać polisę, bez konieczności poszukiwania po raz kolejny odpowiedniego produktu.

Sprawdź swoją składkę!

Co ważne, nie warto sugerować się tylko i wyłącznie ceną. Jeśli będziemy szukali w tej kwestii oszczędności, ochrona ubezpieczeniowa może okazać się nieskuteczna i zbyt ograniczona w kontekście możliwych ryzyk. Ale oczywiście możemy poszukać oszczędności w składce. Analogicznie jak w przypadku ubezpieczeń komunikacyjnych, zakłady ubezpieczeniowe stosują zarówno zniżki jak i zwyżki przy kalkulacji składki za polisę mieszkaniową.

W pakiecie taniej

Na konkurencyjną wysokość składki może liczyć osoba, która posiada już w danym towarzystwie ubezpieczeniowym polisę. W pierwszej kolejności zatem o ofertę warto zapytać ubezpieczyciela, u którego mamy wykupioną ochronę w zakresie OC komunikacyjnego. Dla przykładu Liberty Direct oferuje właścicielom wykupionych w tym zakładzie ubezpieczeń polis komunikacyjnych, zniżkę w wysokości 5% na ubezpieczenie murów, wyposażenia, OC lub assistance. Dla tych, którzy zdecydują się na pełną ochronę i ubezpieczenie jednocześnie murów jak i wyposażenia, ubezpieczyciel oferuje 10% zniżki. Proama zachęca z kolei, posiadających u niej pakiet OC lub AC, do zakupu ubezpieczenia domu lub mieszkania dodatkową zniżką w wysokości 50 zł przy składce przekraczającej 250 zł.

Oczywiście warto sprawdzić, czy oferowany zakres ochrony będzie wystarczający, jeśli obawiamy się, że produkt może nie spełnić naszych oczekiwań, nie decydujmy się na jego wykupienie. Korzystniej odpuścić sobie tą zniżkę i poszukać naprawdę dobrego ubezpieczenia, niż za wszelką cenę decydować się na promocyjne warunki cenowe, lecz słabszą ochronę.

Bezpieczny dom – niższa składka za ubezpieczenie

Na szczególne traktowanie i możliwość uzyskania niższej ceny za polisę mogą liczyć osoby, które zainwestowały w dodatkowe zabezpieczenia swojego mieszkania lub domu. Podnoszą one poziom bezpieczeństwa samego domu, ale również minimalizują ryzyko włamania i ewentualnych strat, które możemy w związku z nim ponieść. Jeśli zatem posiadasz antywłamaniowe drzwi, rolety lub szyby, kraty, alarm lub monitoring, koniecznie zapytaj o dodatkową zniżkę składki z tytuły ryzyka kradzieży z włamaniem i rozboju.

Dodatkowe zabezpieczenia antywłamaniowe to możliwość uzyskania nawet 50% zniżki w Allianz. Warta natomiast oferuje 30% zniżki za alarm z monitoringiem, 20% za drzwi przeciwwłamaniowe z certyfikatem, 10% za zabezpieczenia okien w postaci np. szyb przeciwwłamaniowych czy krat. Na 10% upustu mogą liczyć ponadto klienci Warty będący mieszkańcami budynków wielorodzinnych lub osiedli domów z całodobowym dozorem.

O większe bezpieczeństwo w swoim domu warto zadbać niezależnie od ubezpieczenia, ale skoro możemy w związku z tym uzyskać dodatkowe profity, nie zapomnijmy o nie zapytać w zakładzie ubezpieczeń. Brak odpowiednich zabezpieczeń może skutkować odmową ubezpieczenia lub podniesieniem składki ubezpieczeniowej.

Warto wybrać raz a dobrze

Zakłady ubezpieczeń wynagradzają również swoich lojalnych klientów. Wznowienie ochrony ubezpieczeniowej na kolejny rok bardzo często premiowane jest dodatkowa zniżką składki. Warto zatem, szukając dla siebie produktu ubezpieczeniowego znaleźć taki, który będzie dostosowany do naszych wymagań, wówczas w kolejnym roku bez wahania wznowimy ochronę ubezpieczeniową i tym samym będziemy mogli uzyskać dodatkowy upust. Może on być jeszcze wyższy, jeśli w trakcie trwania polisy nie zgłosiliśmy żadnej szkody. Dla ubezpieczyciela jesteśmy bezszkodowym klientem, któremu może zaoferować składkę w niższej wysokości, w ten sposób również zachęcając do utrzymania tendencji nie zgłaszania szkód w kolejnym roku ubezpieczeniowym. To także sygnał dla klienta – może warto odpuścić sobie zgłaszanie małej szkody i tym samym zachować szansę uzyskania dodatkowej zniżki w składce.

Sprawdź swoją składkę!

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2014-03-30 18:54 niedziela ~Brokos | [+] odpowiedz
    Ja akurat ubezpieczyłem online w generali, bo tak było mi najwygodniej, a nie miałem czasu na całą biurokrację. I też mogłem ustalić zakres jaki mnie interesował, a składka też wyszła na b. przyzwoity... czytaj dalej »
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Udział własny - Udział własny jest to określona ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź