X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ochrona prawna
W czasie podpisywania umowy należy też uczulić się na zapis, czy mienie zostało ubezpieczone tak, ze za wypłacone pieniądze można wybudować nowy budynek. Czy też suma ubezpieczenia jest obliczona na podstawie aktualnej wartości nieruchomości, a więc obniżonej o zużycie techniczne. W przypadku kataklizmów poszkodowany musi zdobyć informacje o prędkości wiatru, stanie wód itp. w Instytucie Meteorologii i Gospodarki Wodnej, zanim będzie mógł otrzymać odszkodowanie.

Odszkodowanie za straty moralne

Od niedawna w Polsce bliska osoba zmarłego w wyniku wypadku lub nieszczęśliwego zdarzenia, może domagać się odszkodowania nie tylko za straty materialne. Dotychczas ubezpieczyciele zwracali co najwyżej koszty pogrzebów lub alimentów i renty po zmarłym. Teraz osoby związane na przykład z ofiarą wypadku maja prawo żądać zadośćuczynienia. Żeby jednak otrzymać pieniacze trzeba udowodnić przed sądem zarówno stopień relacji ze zmarłym, jak i straty moralne spowodowane przez jego odejście.

Ocenia się, że w Polsce takie odszkodowania mogą sięgać nawet pół miliona złotych, wciąż jednak brakuje wyrobionej przez sądy praktyki. Co ciekawe osoba występująca o odszkodowanie nie musi być spokrewniona ze zmarłym, ani pozostawać z nim w formalnym związku. W ten sposób rozwiedziona żona nie utrzymująca nim kontaktów Mozę nie otrzymać pieniędzy, a wieloletnia partnerka wręcz odwrotnie. Nie wiadomo jednak jak sądy mają określać stopień zażyłości stosunków międzyludzkich, ani wartość odszkodowania. Prawdopodobnie małe dziecko otrzyma większa rekompensatę niż dorosłe dziecko, tak samo rodzina bezrobotnego dostanie mniej niż rodzina dobrze zarabiającego przedsiębiorcy. Co najmniej kilka lat potrwa ustalenie obowiązującej praktyki prze sądy.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2010-01-18 10:38 poniedziałek ~bstt | [+] odpowiedz
    w tym akapicie są błędy gramatyczne: Odszkodowanie za straty moralne
  • 2009-07-05 17:18 niedziela ~Arek | [+] odpowiedz
    Mała zmiana już policja odstąpiła od holowania pojazdu z powodu braku polisy
  • 2009-07-03 07:18 piątek ~Mądrala | [+] odpowiedz
    Nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie "od" odpowiedzialności cywilnej. Jest za to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Osoba trzecia - każda osoba (fizyczna lub prawna) ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.