X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej

Ochrona prawna

Czasami ubezpieczyciel odmówi pod byle pretekstem wypłaty należnego odszkodowania. Zwykle liczą na to, że klient nie odwoła się od ich decyzji. Oto kilka sposobów jak skutecznie walczyć o swoje.

Złe praktyki ubezpieczycieli

Towarzystwa ubezpieczeniowe nadmiernie często unikają wypłacania odszkodowania. Jeszcze częściej wypłacone pieniądze nie spełniają oczekiwań poszkodowanych. Bywa, że ubezpieczyciel zatrudnia do wyceny zniszczeń firmy zewnętrzne, które dostają premię, gdy odszkodowanie jest dużo niższe od sumy ubezpieczenia. Niektóre towarzystwa wstrzymują wypłaty powołując się na niejednoznaczne zapisy umowy, interpretując je oczywiście na własną korzyść. Tej sytuacji nie zmienia nawet ogromna konkurencja na polskim rynku. Wielu ubezpieczycieli stara się za wszelką cenę zachować pieniądze. Jest jednak parę sposobów, które mogą ułatwić walkę o należne pieniądze.

Ubezpieczenia huraganowe

Kataklizmy co roku powodują mnóstwo zniszczeń w gospodarstwach domowych. Najczęstszymi przyczynami zniszczeń są huragany, uderzenia piorunów w instalacje elektryczne i powodzie. W przypadku doznania szkód na mieniu warto jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem. Numer telefonu jest zawsze podany na umowie ubezpieczeniowej. Jeżeli polisa została zniszczona wskutek działań żywiołów to wystarczy pracownikowi call – center przedstawić swoje dane osobowe i miejsce zamieszkania. Powinien on szybko znaleźć odpowiednią polisę.

Jeżeli zniszczenia są niewielkie, to szybko można się spodziewać wypłaty odszkodowania. Towarzystwom zależy na dobrej opinii, a małe szkody to mały dla nich kłopot. W przypadku większych zniszczeń mogą się pojawić problemy. Zwykle ubezpieczyciel wypłaca od 3 do 5 tysięcy złotych. Cała suma ubezpieczenia wypłacana jest tylko gdy mieszkanie, lub budynek uległy całkowitemu zniszczeniu. Ubezpieczony musi uważać, żeby po przejściu kataklizmu nie doszło do dalszych zniszczeń z jego winy. Rzeczoznawcy są bardzo uczuleni na taki rodzaj zniszczeń i może to spowodować utratę odszkodowania.

« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
  • 2010-01-18 10:38 poniedziałek ~bstt | [+] odpowiedz
    w tym akapicie są błędy gramatyczne: Odszkodowanie za straty moralne
  • 2009-07-05 17:18 niedziela ~Arek | [+] odpowiedz
    Mała zmiana już policja odstąpiła od holowania pojazdu z powodu braku polisy
  • 2009-07-03 07:18 piątek ~Mądrala | [+] odpowiedz
    Nie ma czegoś takiego jak ubezpieczenie "od" odpowiedzialności cywilnej. Jest za to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej.
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ubezpieczenie bezskładkowe - umowa ubezpieczenia, dla której Ubezpieczający ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.