X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

PZU - UBEZPIECZENIE TURYSTYCZNE WOJAŻER

2006-12-06 12:22 środa

PZU Wojażer to jedno z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych ubezpieczeń turystycznych w Polsce. Każdego roku turyści stają przed wyborem odpowiedniej polisy na wyjazd. W takich sytuacjach najczęściej zdajemy się na zakres polisy, ale również na opinie o towarzystwie.

 


PZU - UBEZPIECZENIE WOJAŻER
     
Ubezpieczenie Wojażer zapewnia pokrycie kosztów leczenia ubezpieczonego, który podczas podróży zagranicznej nagle zachorował albo uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Umowa gwarantuje także usługi assistance (m. in. transport ubezpieczonego do Polski oraz pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa).

Polisę Wojażer (za dodatkową składkę) można rozszerzyć m. in. o ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, ubezpieczenie bagażu podróżnego, odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym oraz ubezpieczenie dodatkowych ryzyk.

Atutem tego ubezpieczenia jest możliwość zakupienia polisy PZU Wojażer online:
 • bez dodatkowych formalności i dokumentów
 • płacąc kartą kredytową
 • nawet jeśli jesteśmy już za granicą.

Kup online ubezpieczenie turystyczne


Ubezpieczenie Wojażer przeznaczone jest dla osób podróżujących za granicę indywidualnie (polisa indywidualna lub rodzinna) albo wyjeżdżających zbiorowo (albo w grupie liczącej co najmniej 10 osób albo w ramach rocznej umowy dla osób wielokrotnie wyjeżdżających za granicę do pracy lub w delegacje służbowe a także umowy zawartej w formie polisy otwartej). Wyjazdy mogą być organizowane przez grupy osób, biura podróży, kluby, uczelnie, parafie i różne organizacje albo przez firmy delegujące pracowników za granicę.


Zakres ubezpieczenia

PZU SA w ramach ubezpieczenia Wojażer udziela ochrony ubezpieczeniowej w postaci pokrycia kosztów leczenia oraz usług assistance - do wyboru przez ubezpieczonego:
 • Assistance Pakiet Podstawowy (gwarantuje ubezpieczonemu m.in. pokrycie kosztów poszukiwania i ratownictwa oraz ew. transport do Polski)
 • Assistance Pakiet Rozszerzony
 • Assistance Pakiet Rodzina
 • Assistance Pakiet Dziecko/Osoba niesamodzielna
 • Assistance Pakiet Biznes
 • Assistance Pakiet Sport
 • Assistance Pakiet Rowerzysta

Za opłatą dodatkowej składki zakres ubezpieczenia może być rozszerzony o:
 • ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków (ubezpieczonemu przysługuje taki procent sumy ubezpieczenia, w jakim doznał trwałego uszczerbku na zdrowiu),
 • ubezpieczenie bagażu podróżnego (odpowiedzialność PZU S.A. obejmuje utratę, zniszczenie lub uszkodzenie bagażu w wyniku kradzieży z włamaniem, rabunku, rozboju, katastrof, zdarzeń losowych itp.),
 • ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym (PZU S.A. odpowiada za szkody w czasie podróży wyrządzone przez ubezpieczonego osobie trzeciej),
 • ubezpieczenie kosztów odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie turystycznej albo wcześniejszego powrotu z zagranicznej imprezy turystycznej organizowanej przez biuro podróży i zakupionej na terytorium RP m. in. w związku z nieszczęśliwym wypadkiem, nagłym zachorowaniem ubezpieczonego lub osoby bliskiej, kradzieżą lub utratą dokumentów niezbędnych w podróży, poważną szkodą w miejscu zamieszkania itp.

Suma ubezpieczenia uzgadniana jest z ubezpieczającym i może wynosić:
 • dla ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance 120 000 zł, 160 000 zł lub 200 000 zł;
 • dla ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków 50 000 zł, 70 000 zł albo 100 000 zł,
 • dla ubezpieczenia bagażu podróżnego 1 000 zł, 2 000 zł albo 5 000 zł,
 • dla ubezpieczenia OC w życiu prywatnym 50 000 zł, 100 000 zł albo 150 000 zł;
 • dla ubezpieczenia kosztów odwołania uczestnictwa w zagranicznej imprezie turystycznej albo wcześniejszego z niej powrotu cena imprezy określona w umowie uczestnictwa.

W razie zaistnienia zdarzenia z ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance, ubezpieczenia OC w życiu prywatnym albo wcześniejszego powrotu z imprezy turystycznej ubezpieczony (lub w jego imieniu inna osoba) zobowiązany jest bezzwłocznie zgłosić telefonicznie lub telefaksem prośbę o pomoc do Centrum Alarmowego PZU - numery i adresy podane są na polisie.

jak zgłosić szkodę PZU Wojażer
źródło: opracowanie własne


W przypadku pozostałych gwarancji ubezpieczeniowych – świadczenie lub odszkodowanie PZU SA wypłaca po powrocie ubezpieczonego do kraju.


Oblicz składkę


Zobacz także:

Redakcja portalu ubezpieczenie.com.pl

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Przegląd ubezpieczeń
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Pakiet Rodzinny - umowa ubezpieczenia zawierana na rzecz ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź