X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuďż˝ forum poleďż˝ artykuďż˝ znajomemu A A A

W DOMU poczujesz się bezpiecznie

2016-09-19 14:58 poniedziałek
Osoby rozważające zakup ubezpieczenia nieruchomości oczekują prostych i przejrzystych rozwiązań. Dlatego większość konsumentów decyduje się na pakiet, który ochroni dom czy mieszkanie przed finansowymi skutkami pożaru, powodzi czy włamania, a w perspektywie pozwoli rozszerzyć zakres ochrony o równie przydatne składniki.

Ubezpiecz swoją nieruchomość


Jednym z takich rozwiązań jest produkt W DOMU – lider wrześniowego rankingu ubezpieczeń nieruchomości. Propozycja TU Aviva wspięła się na szczyt zestawienia dzięki szerokiemu zakresowi ubezpieczenia na poziomie podstawowym oraz innowacyjnemu podejściu do klienta przez m.in. wypłatę świadczenia w czasie nie dłuższym niż 10 dni roboczych z gwarancją zwrotu składki za przekroczenie tego terminu.


Zakres ubezpieczenia


Zagrożeń czyhających na właścicieli domów i mieszkań jest wiele. Są one najczęściej ujęte w ramach tzw. zdarzeń losowych. To zazwyczaj kilkanaście wyszczególnionych przypadków, wobec których ubezpieczyciel jest zobowiązany do wypłaty odszkodowania na rzecz ubezpieczonego w polisie. Ubezpieczenia nieruchomości Aviva różnią się między sobą zakresem ochrony. W wersji podstawowej ubezpieczyciel gwarantuje pomoc finansową w razie:
 
 1. pożaru,
 2. uderzenia pioruna oraz jego działania pośredniego,
 3. wybuchu,
 4. upadku statku powietrznego,
 5. uderzenia pojazdu lądowego,
 6. silnego wiatru,
 7. zalania,
 8. gradu,
 9. pękania rur w wyniku mrozu,
 10. szkód spowodowanych zalegającym śniegiem lub lodem,
 11. dymu i sadzy,
 12. upadku drzew i masztów,
 13. skażenia lub zabrudzenia,
 14. akcji ratowniczej prowadzonej przy jednym z powyższych zdarzeń losowych.
 
Każda podstawowa ochrona może zostać rozszerzona o opcje dodatkowe. Aviva oferuje dwa zdarzenia losowe: deszcz nawalny oraz powódź. Zaletą podstawowej wersji ubezpieczenia W domu jest także bezpłatna opcja home assistance – szybka pomoc fachowca w razie nagłych usterek i awarii.
 

Polisa dla każdego


W okresie jesiennym w dużych miastach, głównie za sprawą studentów, rośnie zainteresowanie wynajmem mieszkań. Wydaje się, że ubezpieczenie mieszkania powinno leżeć wyłącznie w gestii właściciela nieruchomości. Tymczasem korzystający z lokalu najemca również może być chroniony z tytułu takiej polisy jak W domu. Kwestię ubezpieczenia warto najpierw określić w umowie wynajmu, a dokładniej – ustalić odpowiedzialność na wypadek niezawinionych awarii czy szkód. 

Właściciel domu czy mieszkania będzie w komfortowej sytuacji, jeśli umiejętnie rozszerzy zakres podstawowego ubezpieczenia, np. od dewastacji. Produkt Aviva pozwoli także:
 • chronić lokatorów przed poniesieniem kosztów, gdy sprawcą zalania jest sąsiad,
 • chronić własny budżet, gdy samemu jest się sprawca zalania (OC),
 • uniknąć strat finansowych w razie wystąpienia deszczu nawalnego, zjawiska bardzo częstego w miesiącach jesiennych,
 • zabezpieczyć się na wypadek kradzieży mienia,
 • bezpłatną i szybką pomoc fachowca w razie nagłych awarii i usterek (ślusarz, elektryk czy hydraulik, naprawa sprzętu RTV, AGD i komputera),
 • trzymać wypłatę do 10 dni (w razie niedotrzymania terminu ubezpieczyciel zwraca dodatkowo wartość składki).
 

Mit drogiego ubezpieczenia
 

Wciąż wiele osób nie decyduje się na ubezpieczenie nieruchomości bez względu na to, czy są jej właścicielami czy najemcami. Powód jest wciąż ten sam: cena, a raczej przekonanie o horrendalnie wysokich opłatach z tego tytułu. W rzeczywistości, najtańsze pakiety zaczynają się od kilkudziesięciu złotych. To bardzo mało, zważywszy że w tzw. mieszkaniówkach obowiązują roczne okresy rozliczenia. Aby jednak precyzyjnie wyliczyć wysokość rocznej składki, należy sprecyzować kryteria wyszukiwania, a dokładniej stworzyć profil ubezpieczonego. Taki przykład przedstawia poniższy schemat. 

Aviva W domu

Infografika: Cena polisy jest zależna od kilku czynników skaładających się na tzw. profil klienta
 Źródło: Opracowanie własneKolejnym mitem jest przekonanie, że obowiązkowe OC z ubezpieczenia komunikacyjnego sprawdzi się także w sytuacjach nie mających związku z użytkowaniem samochodu. Nic bardziej mylnego – w przypadku polisy mieszkaniowej takie rozszerzenie pozwoli uniknąć roszczeń ze strony osób trzecich, np. sąsiada z dołu z zalanym mieszkaniem.
 
 
Michał Ratajczak
 

Porównaj oferty!

Zobacz tak�e
« powrďż˝t do dziaďż˝u: Poradniki
« zapisz siďż˝ na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Odstąpienie od umowy ubezpieczenia - każda osoba fizyczna ma prawo ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składką ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę. Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty daję Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.
finanse.rankomat.pl Porównaj produkty bankowe i sprawdź ranking kredytów gotówkowych oraz ranking kredytów hipotecznych. Najlepsze produkty bankowe w internecie.
Witryna w programie
Polisa na 100%
Opinie klientów 4.71 / 5.00
Program
POLISA NA 100%
Rzetelny pośrednik ubezpieczeniowy Działamy zgodnie z Ustawą o Pośrednictwie Ubezpieczeniowym.
gwarancja nawet do 8 mln złotych Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania działalności agencyjnej.
bezpieczny zakup polisy online Certyfikat SSL. Płatność PayU - szybki przelew bankowy oraz karta.
Średnie zadowolenie
klientów
BARDZO DOBRY
4.71
/ 5.00 sprawdź