X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
  1. Wypełniasz formularz online
  2. Otrzymujesz gotowe oferty
  3. Wybierasz najlepszą ofertę
  4. Spotykasz się z agentem
  5. Podpisujesz dokumenty
PORÓWNAJ!
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

200 tys. dla ojca i syna jako rekompensata za śmierć bliskiej osoby

2015-10-30 14:21 piątek
Odszkodowanie za auto zniszczone po wjechaniu w dz
W kolizjach drogowych o czyimś życiu lub śmierci decydują zazwyczaj ułamki sekund i refleks prowadzącego pojazd. Pamiętać o tym należy zwłaszcza w miesiącach zimowych, kiedy na trasie często panują skrajnie niekorzystne warunki, co wymaga zachowania dodatkowej czujności przez wszystkich uczestników ruchu drogowego.

12 stycznia 2005 roku to data, która na długo, lecz tragicznie wyryła się w pamięci Tomasza i Marka W. Doszło wówczas do poważnego wypadku samochodowego, podczas którego kierujący samochodem osobowym Witold G. stracił nad nim panowanie i uderzył w idącą poboczem Annę W. Z powodu doznanych obrażeń kobieta zmarła, co dla Tomasza i Marka W. było ogromnym ciosem, bowiem pierwszy z nich stracił żonę, a drugi kochającą mamę.

Rekompensata za przeżywaną traumę

Po trwającym prawie rok procesie sąd uznał, że kierowca osobówki nie dostosował prędkości jazdy do warunków panujących na drodze, poruszał się z nadmierną prędkością i z tego powodu stracił panowanie nad wozem, który na zakręcie zjechał z drogi i doprowadził do kolizji z udziałem Anny W., w wyniku której wskutek uszkodzenia ciała nastąpiła jej śmierć. Wyrok zapadł w styczniu 2006 i skazywał sprawcę na dwa lata pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem na kolejne pięć lat.

Jak ustalono, w chwili wypadku kierowca posiadał ważną polisę OC, co otwierało Tomaszowi i Markowi W. drogę dochodzenia odszkodowania za poniesioną stratę. Za pośrednictwem Europejskiego Centrum Odszkodowań EUCO, które pismem z dnia 30 października 2013 roku zgłosiło ubezpieczycielowi roszczenia obu mężczyzn, domagali się oni odpowiednio 100 tys. zł za śmierć żony i 130 tys. zł za stratę mamy.
 

Ubezpieczyciel odmawia wypłaty

Zdaniem ubezpieczyciela żądania finansowe rodziny W. były zbyt wygórowane, w związku z czym odmówił on ich wypłaty, tłumacząc odrzucenie roszczenia brakiem stosownej podstawy prawnej i faktycznej jego uznania. Przyznał jedynie, że Markowi należy się 10 tys. zł jako odszkodowanie za śmierć matki oraz 4000 zł tytułem zwrotu innych kosztów, które zostały udokumentowane. Takie stanowisko ubezpieczyciela było jednak nie do przyjęcia dla ojca i syna, bowiem dotyczyło największej życiowej katastrofy, jaka kiedykolwiek spotkała bohaterów niniejszego artykułu.

Tragedia, która wydarzyła się w styczniu 2005 roku, miała ogromny wpływ na zwłaszcza na życie Marka, który od czasu straty mamy nie potrafił się odnaleźć w nowej rzeczywistości. W jednej chwili piętnastoletni chłopiec musiał „dorosnąć” i usamodzielnić się. Doznana trauma negatywnie wpłynęła na jego osobowość. Miał problemy z podejmowaniem decyzji, bowiem wielokrotnie zastanawiał się, czy dany wybór zaaprobowałaby jego mama. Zamknął się w sobie, co z kolei niekorzystnie przełożyło się na kontakty z rówieśnikami. Również pan Tomasz odczuł dotkliwą stratę związaną ze śmiercią swojej żony, zwłaszcza że byli małżeństwem od kilkunastu lat, a znali się jeszcze z czasów dzieciństwa. Przez cały ten czas tworzyli zgraną parę, dlatego nieszczęśliwe zdarzenie bardzo mocno ugodziło w życie ojca rodziny. Takie zeznania przedstawili przed sądem.
 
« powrót do działu: Odszkodowania
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Zasada proporcji - Zasada proporcji jest jedną z ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.