X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

AXA DIRECT podsumowuje rok 2013

2014-03-31 15:18 poniedziałek
AXA DIRECT zakończyła rok 2013 przypisem składki brutto w wysokości 302,8 mln zł (wzrost o 9 proc. w stosunku do roku 2012) oraz zyskiem netto na poziomie 18,1 mln zł (wzrost o 165 proc. w stosunku do roku 2012).

Pozostałe wskaźniki finansowe spółki na koniec okresu rozliczeniowego, kształtowały się następująco:
  • Combined ratio wyniosło 99,4 proc. (2012 r. – 100,1 proc.).
  • Wynik techniczny wyniósł 0,2 mln zł (2012 r. – strata 2,5 mln zł).
  • Koszty administracyjne wyniosły 41 mln zł (2012 r. – 38,9 mln zł).
  • Koszty akwizycji wyniosły 38,3 mln zł (2012 r. – 31,6 mln zł).

- Wyniki finansowe AXA DIRECT za 2013 dowodzą, że był to dobry rok dla firmy. Pod koniec roku w portfelu spółki znalazło się 450 tysięcy aktywnych polis – komentuje Ryszard Bociong, Dyrektor Generalny AXA DIRECT. Rok 2013 nie był łatwym okresem dla naszej branży, czego najlepszym dowodem był obniżający się poziom przypisu składek z tytułu ubezpieczeń komunikacyjnych.

W tym kontekście rynkowym, działania spółki AXA DIRECT były i pozostają nastawione na stabilny i zrównoważony rozwój. Nasza firma trzeci rok z rzędu wypracowała zysk na koniec okresu rozliczeniowego. U podstaw tego sukcesu leży starannie przemyślana i konsekwentnie realizowana strategia rozwoju, bardzo zaawansowana polityka taryfowa oraz duże zaangażowanie zespołu.

AXA DIRECT jest częścią struktury Grupy AXA o nazwie AXA Global Direct (AGD), w której skład wchodzi 9 spółek działających w modelu direct: Polska, Hiszpania, Belgia, Portugalia, Francja, Włochy, Wielka Brytania, Korea i Japonia. Na koniec roku 2013, AXA Global Direct osiągnęło przypis składki brutto w wysokości 2,274 mln Euro, co oznacza 8% wzrost w porównaniu do 2012 roku.

Bardzo istotnym wydarzeniem roku 2013 z punktu widzenia spółki, było wdrożenie nowego systemu szkodowego firmy Guidewire. AXA DIRECT jako pierwsza firma w Polsce wprowadziła to nowoczesne rozwiązanie informatyczne, które skutecznie zwiększy efektywność pracy związanej z procesami likwidacji szkód. - Jednym z naszych podstawowych celów jest systematyczne polepszanie jakości serwisu dla naszych klientów. System Guidewire z pewnością w istotny sposób przyczyni się do realizacji tych założeń – dodaje Ryszard Bociong.

Spółka kontynuowała również swoją politykę odpowiedzialności korporacyjnej, angażując się w różnego typu działania związane m.in. z propagowaniem bezpieczeństwa na drodze – wolontariusze AXA DIRECT przeprowadzili w tym temacie zajęcia edukacyjne dla pierwszoklasistów. Grupa AXA przekazała również darowiznę na rzecz Stowarzyszenia Droga i Bezpieczeństwo. We wrześniu ubiegłego roku, około 130 pracowników firmy, wspólnymi siłami wybudowało plac zabaw przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym przy ul. Szpitalnej w Piasecznie. Wszystkie zainstalowane urządzenia na placu, jak również przeprowadzona modernizacja sali gimnastycznej, zostały sfinansowane przez firmę AXA DIRECT.

Źródło: AXA DIRECT
« powrót do działu: Aktualności ubezpieczeniowe
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Franszyza integralna - zastrzeżona w warunkach ubezpieczenia granica ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.