X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Concordia: Konie pod ochroną

2013-11-05 14:55 wtorek
Na polskim rynku coraz bardziej popularne staje się ubezpieczenie koni. Właściciele tych zwierząt pragną w ten sposób chronić zarówno swoich dużych pupili, jak również siebie - przed finansowymi konsekwencjami nieprzewidzianych zdarzeń losowych związanych z ich posiadaniem.

- Concordia Ubezpieczenia wychodzi naprzeciw tym potrzebom, oferując posiadaczom koni, szkółek jeździeckich i sympatykom koni, wsparcie finansowe w przypadku: śmierci lub uboju z konieczności, kradzieży lub rabunku oraz uboju z zamiarem kradzieży (wariant Basic). Dodatkowo ciąży i porodu, choroby, operacji lub kastracji (wariant Standard). Możliwy jest także pakiet Premium, obejmujący wszystkie powyższe zdarzenia, w przypadku których udział własny wynosi 20% wartości szkody – wyjaśnia Magdalena Karpińska, z Biura Ubezpieczeń Rolnych Concordii Ubezpieczenia.

Ochroną ubezpieczeniową mogą być objęte konie różnych ras oraz typów użytkowych, m.in. konie rekreacyjne, sportowe, hodowlane. Warto podkreślić, że w Concordii istnieje możliwość rozszerzenia wykupionego wariantu ochrony o udział w kosztach operacji, w tym często występującej u koni – kolki żołądka oraz jelit, a także ubezpieczenia od utraty zdolności rozpłodowej koni hodowlanych.

- Przykładowo operacyjne leczenie kolek żołądkowo-jelitowych to koszt rzędu minimum 4 tys. zł. Niewiele mniej, bo ok. 3,5 tys. zł kosztuje operacja leczenia złamań, a usunięcie zęba - ok. 2-2,5 tys. zł – wymienia dr Maciej Przewoźny z renomowanej kliniki weterynaryjnej Equi Vet Serwis, współpracującej z Concordią od początku wprowadzenia produktu w życie.
Z życia wzięte - przykłady szkód z udziałem koni:

Przykład 1:
Podczas turnieju koń skaczący przez przeszkody złamał nogę. Lekarz weterynarii znajdujący się na miejscu stwierdził, że konia nie da się uratować i dlatego należy poddać go eutanazji (ubój z konieczności). Klient Concordii miał obowiązek poinformowania o tym fakcie lekarza weterynarii, odpowiedzialnego za dany region, który wydaje zgodę na ubój.
Koń został poddany eutanazji. Po oszacowaniu przez lekarza weterynarii szkody i potwierdzeniu, iż było to niezbędne, właściciel czworonoga otrzymał odszkodowanie wynoszące 100 proc. sumy ubezpieczenia, czyli w tym przypadku 8 tys. zł.

Przykład 2:
Koń pokładał się z bólu w swoim boksie. Właściciel zauważył także, że zwierzę nie reaguje na pozostawioną dla niego paszę. Padła szybka diagnoza: kolka! Koń musiał natychmiast trafić do kliniki weterynaryjnej i być zoperowany. To jednak wiązało się z wysokimi kosztami. Na szczęście przezorny posiadacz konia wykupił wcześniej ubezpieczenie, które obejmowało udział w kosztach operacji kolki. Concordia Ubezpieczenia, po otrzymaniu faktur za wykonana operację, pokryła cześć poniesionych przez właściciela kosztów, do maksymalnych kwot ustalonych w OWU.  


Źródło: Concordia
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Przysposobienie - powstanie takiego stosunku pomiędzy przysposabiającym ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.