X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj forum poleć artykuł znajomemu A A A

Concordia: Rolnik kompleksowo chroniony

2013-11-25 14:12 poniedziałek
Jedną z podstawowych, choć często nieuświadamianych potrzeb każdego człowieka, jest chęć zapewnienia sobie i swoim bliskim bezpieczeństwa finansowego na wypadek zdarzeń losowych. Dotyczy to również rolników, którzy ze względu na charakter wykonywanej pracy są często bardziej narażeni na różnego rodzaju wypadki lub choroby, niż pozostałe grupy.

Concordia Ubezpieczenia dysponując różnymi produktami o charakterze ubezpieczeniowym lub oszczędnościowym pomaga w tym rolnikom. W ich przypadku na pierwszy plan często wysuwa się chęć zawarcia umowy ubezpieczenia na życie.

- W praktyce oznacza to finansowe zabezpieczenie jego rodziny, często jedynego lub głównego żywiciela, w sytuacji braku możliwości dalszego zarobkowania. Ważne jest, aby ochrona obejmowała zarówno zdarzenia, do których dochodzi w następstwie wypadków, jak i wskutek chorób – wyjaśnia Filip Przydróżny, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Osobowych, Concordia Ubezpieczenia. - Rolnicy powinni również pamiętać o tym, że nie tylko śmierć aktywnego zawodowo członka rodziny może znacząco pogorszyć sytuację finansową ich bliskich. Równie istotne konsekwencje może wywołać wypadek skutkujący inwalidztwem bliskiej osoby.

Oprócz produktów oferujących ochronę na wypadek śmierci lub inwalidztwa dużą popularnością wśród rolników cieszy się również ubezpieczenie życia i zdrowia oferowane przez Concordię Ubezpieczenia.

- Jest to produkt, który swoją konstrukcją odpowiada ubezpieczeniom oferowanym w zakładach pracy, a więc nie jest dostępny dla rolników. Concordia promuje przy tym profilaktykę zdrowotną i bezpieczeństwo, wypłacając nawet do 50 proc. wyższe świadczenia w przypadku regularnego wykonywania badań lub zapinania pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem - wskazuje Filip Przydróżny. -  Ubezpieczenie to przydaje się na przykład w sytuacji narodzin dziecka. - Bardzo istotne jest również, że od sierpnia 2013 r., Concordia jako pierwsze towarzystwo w Polsce, wprowadziła specjalny pakiet ochronny adresowany do Klienta rolnego. Dzięki niemu w przypadku: śmierci w wyniku nieszczęśliwego wypadku w gospodarstwie rolnym, w następstwie choroby zakaźnej w rolnictwie oraz niezdolności do pracy w gospodarstwie, rodzina ubezpieczonego otrzyma dodatkowe świadczenie – dodaje Filip Przydróżny.

Jednocześnie praca w rolnictwie, ze względu na sezonowość przychodów, wiąże się z koniecznością jeszcze bardziej odpowiedzialnego gospodarowania środkami finansowymi w ciągu całego roku. Często skłania to rolników do poszukiwania bezpiecznych i sprawdzonych produktów oszczędnościowych, zapewniających bezpieczne pomnażanie zgromadzonych pieniędzy.

- W tym przypadku mamy dla naszych Klientów polisę Życie Kapitał. Dzięki niej mogą oni chronić nie tylko swoje życie, ale również zapewnić sobie i swojej rodzinie dodatkowe, w 100% gwarantowane, środki na wybrany cel – wyjaśnia Filip Przydróżny.

To ciekawa forma bezpiecznego oszczędzania pozwalająca w określonym terminie zgromadzić zadeklarowaną i gwarantowaną sumę. Może więc warto pomyśleć o mniejszej „konsumpcji” dziś po to, aby w przyszłości móc spełniać marzenia swoje i swoich dzieci.  

Źródło: Concordia
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Diagnostyka - rozpoznawanie choroby przez wykwalifikowany personel ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.