X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Concordia rośnie

2011-03-24 08:28 czwartek
Większy przypis składki w porównaniu z rokiem ubiegłym, rosnąca liczba ubezpieczonych, niewielka liczba reklamacji i skarg do Rzecznika Ubezpieczonych. Tak Concordia podsumowuje rok 2010.

Concordia ma za sobą trudny, lecz udany rok. Łączny przypis składki Concordii w 2010 wyniósł  372 mln  zł. Rok wcześniej oba Towarzystwa zebrały 228 mln zł składki.   

Concordia Polska TUW odnotowała w 2010 roku przypis składki w wysokości 341 mln zł. Mimo wzrostu szkodowości w majątku, wynikającej ze złych warunków pogodowych (ciężka zima i powodzie), Concordia Polska TUW zamknęła 2010 rok zyskiem netto, który wyniósł 1,76 mln zł. Największy wzrost Towarzystwo zanotowało w ubezpieczeniach upraw (o 27,1 % więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym), w ubezpieczeniach ochrony prawnej oraz komunikacyjnych.  

WTUŻiR Concordia Capital S.A. zebrała w 2010 roku 31 mln zł składki. Spółka odnotowała duży wzrost zysku, który wyniósł w 2010 roku blisko 3,8 mln zł, wobec 1,3 mln zł rok wcześniej.

- Wyniki to jedna strona medalu – mówi Piotr Narloch, Prezes Zarządu Concordii. - Mimo, że   z roku na rok polepszamy rezultaty finansowe, patrzymy też na inne obszary konkurencyjności. Mam na myśli przede wszystkim wskaźniki jakość usług ubezpieczeniowych, zwłaszcza likwidacji szkód – dodaje P. Narloch.

Klienci i Partnerzy biznesowi postrzegają Concordię jako solidnego Ubezpieczyciela. O solidności w biznesie świadczą dobitnie ujawniane dane dotyczące reklamacji i likwidacji szkód. W 2010 roku, z 30 236 zlikwidowanych szkód w obu spółkach, jedynie 18 Klientów złożyło skargę do Rzecznika Ubezpieczonych.

Informacja prasowa Concordii z dnia 23.03.2011 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.