X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Coraz więcej zagranicznych ubezpieczycieli rozpoczyna działalność w Polsce

2011-04-26 08:49 wtorek
Komisja Nadzoru Finansowego na swojej stronie opublikowała najnowszy raport dotyczący działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce oraz krajowych zakładów za granicą w latach 2007 - 2009.

Z raportu wynika, że w 2009 roku nastąpił znaczący wzrost działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń w Polsce. Coraz więcej klientów jest zainteresowanych produktami oferowanymi przez zagranicznych ubezpieczycieli. Takie zjawisko zwiększa konkurencyjność na naszym rynku.

Według KNF krajowe zakłady ubezpieczeniowe niechętnie otwierają się na zagraniczne rynki, a jeżeli już rozpoczynają działalność, ma ona dla nich niewielkie znaczenie.

Ze względu na to, że coraz więcej zagranicznych towarzystw ubezpieczeniowych działa na naszym rynku zintensyfikowano współpracę z zagranicznymi organami nadzoru. Pomoże to ocenić wpływ działalności zagranicznych zakładów ubezpieczeń na sytuację zakładów krajowych oraz właściwie monitorować ryzyko w działalności w tych podmiotów.

Źródło: KNF

AZ
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Ochrona ubezpieczeniowa - zobowiązanie zakładu ubezpieczeniowego do wypłaty ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.