X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Dobry rok dla InterRisk

2011-02-14 08:08 poniedziałek
W przeciwieństwie do sygnalizowanych wstępnych rezultatów osiągniętych przez większość spółek sektora ubezpieczeń majątkowych, InterRisk zalicza rok 2010 do udanych. Największe osiągnięcie to przede wszystkim:
  •  ponad 1 miliard składki,
  • dynamika: 136%,
  • zysk finansowy brutto: 55,1 mln PLN,
  • pozycja lidera w gwarancjach ubezpieczeniowych: 23% rynku,
  • specjalizacja w ubezpieczeniach osobowych, zdrowotnych oraz finansowych.
Po pierwsze spółka przekroczyła magiczną granicę 1 miliarda składki przypisanej brutto, co umocniło jej pozycję w ścisłej czołówce pierwszej piątki firm ubezpieczeniowych na rynku - za PZU, Ergo Hestią, Wartą i Allianz, dając ponad 5% udział w rynku.

Ponadto InterRisk uzyskał najwyższą dynamikę pośród największych graczy rynku ubezpieczeń majątkowych, na poziomie 136% w stosunku do roku ubiegłego. Znacznie tym samym przekroczył średnią rynkową, która wstępnie szacowana jest na 107%.

Pomimo niesprzyjających warunków w postaci klęsk żywiołowych spółka, jako jedna z nielicznych na rynku, osiągnęła zysk finansowy brutto, w wysokości 55,1 mln PLN.

Spółka uzyskała ten bardzo dobry wynik, koncentrując swoją uwagę inaczej niż większość pozostałych firm sektora – na ubezpieczeniach finansowych, osobowych i zdrowotnych. W ubiegłym roku spółka pozyskała 193 mln PLN składki z ubezpieczeń finansowych, przy dynamice 150,2% w stosunku do roku poprzedniego, uzyskując 19,3% udział w rynku. W ubezpieczeniach osobowych InterRisk uzyskał 8,7% rynku. Spółka utrzymała pozycję lidera w udzielaniu gwarancji ubezpieczeniowych, notując 23% udział w tym obszarze.

Informacja prasowa TU Inter Risk z dnia 11.02.2011 r.
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wykup ubezpieczenia - sytuacja, w której towarzystwo ubezpieczeniowe ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.