X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.

www.ubezpieczenie.com.pl

Ubezpieczenie NNW oferowane przez InterRisk ukrytą polisą na życie?

2010-10-22 08:48 piątek
Wczoraj pisaliśmy o problemach klientów z rozróżnieniem polisy na życie i ubezpieczenia NNW. Jak się okazuje, nie tylko oni mylą te dwa typy polis. Oferty niektórych towarzystw bywają tak skonstruowane, że nawet osoby z branży ubezpieczeniowej mają problem z ich jednoznaczną klasyfikacją.

Powszechny Zakład Ubezpieczeń ma wątpliwości, czy oferowane przez TU InterRisk grupowe ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków nie jest ukrytą polisą na życie. W związku z tym największy polski ubezpieczyciel zgłosił swoje zastrzeżenia do Komisji Nadzoru Finansowego, która obecnie bada sprawę.

Czy InterRisk złamał prawo?

TU InterRisk nie może oferować jednocześnie polis życiowych oraz majątkowych, ponieważ zabrania tego polskie prawo - to samo towarzystwo nie może sprzedawać produktów zarówno z działu I, jak i II. Do Komisji Nadzoru Finansowego należy teraz decyzja, czy TU InterRisk złamało prawo (czyli czy sprzedawało polisy NNW, które faktycznie mają cechy ubezpieczeń na życie).

Przedstawiciel TU InterRisk zapewnia, że produkt, o który toczy się spór, został skonstruowany zgodnie ze wszystkimi zezwoleniami, jakie posiada ubezpieczyciel, oraz obowiązującymi przepisami. PZU nie komentuje sytuacji.

PORÓWNAJ OFERTY NNW!


Źródło: Gazeta Prawna, Gazeta Ubezpieczeniowa

OZ