X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

InterGlobal - polskie zdrowie za granicą

Kiedy jesteś z dala od domu, gdziekolwiek się znajdujesz chcesz wiedzieć, że Ty i Twoja rodzina lub pracownicy mają dostęp do wysokiej jakości opieki zdrowotnej. Polisy InterGlobal oznaczają, że możesz się udać do jakiegokolwiek prywatnego lub publicznego szpitala lub kliniki i poddać się leczeniu. Co najważniejsze – nie musisz się martwić o koszty!

Dla kogo ubezpieczenie? 

Międzynarodowe prywatne ubezpieczenie medyczne jest przeznaczone dla tzw. expatriates, osób często podróżujących oraz ludzi biznesu na całym świecie. Plany ubezpieczeniowe dostępne są w wersji indywidualnej, rodzinnej oraz grupowej.

Słowo „expatriates” nie ma dokładnego polskiego odpowiednika, ale oznacza osoby zamieszkujące/pracujące na emigracji, czyli poza terytorium kraju swojego pochodzenia. Stanowią one specyficzną grupę klientów dla firm ubezpieczeniowych, jednak nie tych w Polsce. 

Firma Inter Globar dostosowała zakres ubezpieczenia do potrzeb klienta. Bez względu na to, czy mamy do czynienia  z  pracownikami dużych korporacji, małych i średnich przedsiębiorstw lub zorganizowanymi grupami, InterGlobal zapewnia rozwiązania w zakresie ubezpieczeń zdrowotnych, które wychodzą naprzeciw ich oczekiwaniom. Jest to możliwe między innymi dzięki temu, iż produkty firmy InterGlobal stworzone zostały przez ludzi, którzy sami są pracownikami zagranicznymi, potrafią więc spojrzeć na problem z odpowiedniej perspektywy.

InterGlobal stale dostarcza specyficzny rodzaj międzynarodowych ubezpieczeń zdrowotnych dla dużych korporacji, małych przedsiębiorstw oraz grup z różnych sektorów gospodarki, do których możemy zaliczyć: usługi finansowe, linie lotnicze, ambasady, górnictwo i wydobycie, inżynierię, budownictwo i transport, telekomunikację, muzykę i rozrywkę oraz szkoły międzynarodowe. 

InterGlobal rozumie, że bez w względu na to, gdzie firma się znajduje, to właśnie pracownik jest jego najważniejszym zasobem. Ochrona jego zdrowia ma zatem ogromne znaczenie, tak komercyjne, jak i finansowe: problemy zdrowotne pracowników mogą poważnie się odbić na działaniach firmy, a nawet naruszyć jej kondycję finansową.

Międzynarodowe ubezpieczenie zdrowotne zapewnia poczucie spokoju i bezpieczeństwa, zarówno pracownikom oddelegowanym do pracy za granicę, jak i ich rodzinom. Szybki, łatwy i niezawodny dostęp do profesjonalnej opieki medycznej oraz najlepszego leczenia to kwestia najwyższej wagi. Dlatego właśnie InterGlobal oferuje tzw. Korporacyjny Plan Opieki Zdrowotnej, który jest skierowany do członków zarządu, kadry menedżerskiej i innych pracowników firmy oraz ich podopiecznych.


Czego możemy oczekiwać?

InterGlobal szczyci się faktem, iż jest firmą całkowicie skoncentrowaną na klienta. Ich pakiety są tak projektowane, aby zapewniały bezpieczeństwo w każdej sytuacji oraz były dostępne dla osób z różnym budżetem domowym. Jedyne ograniczenia to wiek, którego minimalna granica, w momencie wykupu  planów ubezpieczeniowych wynosi 18 lat natomiast maksymalna 74 lata.


Czym wyróżnia się InterGlobal?

Znana z innowacyjności, elastyczności oraz indywidualnego podejścia do świadczonych usług, firma InterGlobal jest specjalistą w dziedzinie międzynarodowych ubezpieczeń zdrowotnych. Dzięki odpowiedniej infrastrukturze, gwarancjom i doświadczeniu, na produktach i usługach Firmy można bez obaw polegać.

Wiele z produktów InterGlobal było produktami pionierskimi na rynku międzynarodowym i w dalszym ciągu pozostaje takimi na rynku polskim.

Nawet w środowisku międzynarodowym jest to wciąż jedna z niewielu firm, która zapewnia pakiety ubezpieczeniowe obejmujące schorzenia przewlekłe i badania kontrolne. Firma jest jednym z nielicznych ubezpieczycieli oferujących zniżkę za bezszkodowy przebieg ubezpieczenia. Oferowane świadczenia w zakresie kosztów transportu pacjenta wraz z rodziną do odpowiedniej placówki lub do kraju stałego zamieszkania w nagłych przypadkach są jednym z najbardziej kompleksowych na rynku. Jeżeli transport ubezpieczonego w nagłych wypadkach jest medycznie uzasadniony, pracownicy międzynarodowej infolinii kontaktują się z operatorami linii lotniczych i lotniczego pogotowia ratunkowego na całym świecie. Personel i lekarze posiadają doświadczenie w zakresie medycyny ogólnej oraz procedur ewakuacji lotniczej i transportu do kraju stałego zamieszkania. Dostępna jest również szeroka gama sprzętu medycznego, obsługiwana przez doświadczone osoby, towarzyszące choremu podczas transportu pogotowiem lotniczym oraz lekarzy i pielęgniarki w samolotach rejsowych.

Firma oferuje również szereg opcji dodatkowych, które na polskim rynku są rzadko spotykane:

  • Indywidualne ubezpieczenie w podróży – opcja dla osób często podróżujących za granicę. Wówczas ubezpieczenie turystyczne jest niezbędne. Ta roczna polisa to gwarancja ubezpieczenia w zakresie leczenia w nagłych przypadkach, utraty, uszkodzenia lub opóźnienia dostarczenia bagażu, czy też innych przedmiotów osobistych oraz na wypadek anulowania podróży, spóźnienia na odjazd/odlot, porwania, kradzieży bądź zagubienia pieniędzy lub paszportu.
  • Indywidualne ubezpieczenie wypadkowe – w razie nieszczęśliwego wypadku możesz potrzebować więcej niż pokrycia kosztów leczenia. Dodatkowa opcja na  indywidualnego ubezpieczenia wypadkowego zapewniają wypłacenie na rzecz osoby ubezpieczonej lub beneficjenta zryczałtowaną sumę pieniędzy na wypadek utraty wzroku, utraty kończyn lub całkowitej niepełnosprawności lub śmierci w wyniku wypadku.
  • Ubezpieczenia macierzyńskie – kiedy planujesz posiadanie dziecka, chcesz wiedzieć, że masz dostęp do najlepszej możliwej opieki zdrowotnej. Dodatkowa opcja ubezpieczenia macierzyńskiego oferuje szeroki zakres świadczeń obejmujących większość kosztów związanych z ciążą i macierzyństwem, w tym koszty porodu i komplikacji porodowych.

A jak to jest w Polsce?

Wymienione powyżej opcje, to jedne z wielu możliwości jakie oferuje nam firma InterGlobal. Dla kontrastu należy wspomnieć, iż najbardziej znane Polskie firmy ubezpieczeniowe w swojej ofercie nie posiadają żadnej z tych opcji ani produktów, które odpowiedziałyby na potrzeby pracowników zagranicznych, dyrektorów międzynarodowych firm oraz osób często wyjeżdżających za granicę. W przypadku Polskich ubezpieczycieli mamy generalnie do wyboru:
  • ubezpieczenie turystyczne, które owszem gwarantuje pokrycie kosztów leczenia za granicą, jednakże tylko przez pierwszych 30 lub 45 dni pobytu poza granicami kraju zamieszkania, a ponadto często ubezpieczyciele dodatkowo za wykonanie pracy podczas takiego wyjazdu, znacznie podwyższają składkę.
  • standardowe prywatne ubezpieczenie zdrowotne, które zwykle gwarantuje ochronę tylko na obszarze Polski.
Nie są to zatem produkty zaprojektowane na opisane wyżej potrzeby, a przecież wielu Polaków jednak pracuje za granicą, dlatego dobrze, że na naszym rynku pojawiła się firma InterGlobal, która odpowiedni produkt oferuje w postaci.


Katarzyna Bator 
 
 
« powrót do działu: Dla Polaków za granicą
« zapisz się na Newsletter
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.