X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Irlandia - VHI Healthcare. W Irlandii też baba przychodzi do lekarza

Emigracja zarobkowa Polaków po naszym przystąpieniu do Unii Europejskiej w 2004 roku przybrała bardzo pokaźne rozmiary. Jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się skupisk Polaków za granicą stała się Irlandia. Kilkadziesiąt tysięcy naszych rodaków pracuje tam już nieprzerwanie kilkanaście, a czasami nawet kilkadziesiąt miesięcy. Wrośli już w krajobraz irlandzki, pojawiły się polskie puby, w irlandzkich sklepach sprzedają tradycyjną polską żywność. Instytucje finansowe oferują Polakom specjalne kredyty na kupno domu czy mieszkania, a towarzystwa ubezpieczeniowe pakiety ubezpieczeń. Jednym z nich jest ubezpieczenie zdrowotne VHI Healthcare.


Boom emigracji zarobkowej

Bezprecedensowy wzrost gospodarczy Irlandii – nawet 11 proc. rocznie - trwający od początku lat 90 tych. ubiegłego wieku spowodował, że dziesiątki tysięcy Polaków podjęło już pracę na Zielonej Wyspie, kolejne tysiące uda się tam w tegoroczne wakacje, część z nich zostanie tam na co najmniej kilkanaście miesięcy. Wyjeżdżają pielęgniarki, lekarze, osoby do opieki nad dziećmi, z racji tego, że Irlandia przeżywa boom budowlany - murarze, tynkarze, dekoratorzy, projektanci, architekci. Irlandczycy są społeczeństwem życzliwym dla emigrantów, ma na to wpływ ich doświadczenie historyczne. Sami jeszcze na początku XX wieku byli narodem, który cierpiał głód i emigrował z tego powodu do Stanów Zjednoczonych. Po przystąpieniu do Wspólnot Europejskich w latach 70 - tych tysiące Irlandczyków wyemigrowało w poszukiwaniu pracy do krajów Europy Zachodniej. Obecnie Irlandia jest jednym z najbogatszych krajów Unii Europejskiej, czasy się zmieniły i teraz to do niej przyjeżdżają obcokrajowcy za pracą. Stąd Polacy, czując się tam jak u siebie, podejmują decyzje o kupnie domu czy założeniu rodziny. Aby uzyskać stabilizację szukają dodatkowego ubezpieczenia zdrowotnego i naprzeciw tym potrzebom wychodzą towarzystwa ubezpieczeniowe działające w Irlandii. Jednym z nich jest VHI Healthcare. Swoim klientom oferuje 4 pakiety ubezpieczeń: dla osób indywidualnych, dla rodzin i 2 pakiety podstawowe.


First Plan Plus - dla osób młodych, nie będących w związku małżeńskim

Składka wynosi 53,50 euro miesięcznie lub 642,02 euro rocznie. W zamian otrzymamy:

 • Pełne ubezpieczenie w szpitalach publicznych (pokój prywatny) i prywatnych (pokój półprywatny),
 • Szpitalny zasiłek macierzyński - do 1 510 €,
 • Leczenie za granicą: do 100 tys. € na opiekę szpitalną pacjenta,
 • Lekarz rodzinny - 20 € na wizytę, do 25 wizyt w roku,
 • Usługi stomatologiczne - 20 € na wizytę, nieograniczona ilość wizyt,
 • Zasiłek na usługi optyczne - 20 € na wizytę, 1 wizyta co 2 lata,
 • Fizjoterapia - 20 € na wizytę, do 25 wizyt w roku,
 • Wizyty u lekarza specjalisty - 50 € na wizytę, nieograniczona ilość wizyt,
 • Wizyty przed- i poporodowe - 400 € w roku urodzenia dziecka,
 • Domowa opieka pielęgniarska - 40 € dziennie do kwoty 800 €,
 • Nagłe leczenie stomatologiczne - 500 € na nagły wypadek

 


Family Plan Plus - pakiet dla rodzin

Składka miesięczna wynosi 54,37 euro dla osoby dorosłej, oraz 18,22 euro za dziecko lub 652,41 euro rocznie. Skład pakietu jest rozszerzony o w stosunku do pakietu First Plan Plus głównie o świadczenia związane z opieką nad matką i niemowlęciem.

 


HealthSteps Plans – ubezpieczenie pokrywające bieżące wydatki na opiekę zdrowotną

Już za 9,08 euro miesięcznie za pakiet Health Steps Silver lub 14,08 euro za Health Steps Gold, możesz otrzymać ubezpieczenie obejmujące leczenie:

 • u lekarza rodzinnego,
 • dentysty,
 • fizjoterapeuty,
 • okulisty,

oraz pokrycie wydatków na:

 • soczewki kontaktowe/okulary
 • alternatywne praktyki lekarskie.

 

Oferta VHI Healthcare to kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne, którego wybór uchroni naszą kieszeń od nieprzewidzianych wydatków podczas choroby. Jednym z jego elementów jest także ubezpieczenie leczenia za granicą w maksymalnym limicie 100 tys. euro. Jest to szczególne ważne dla Polaków pracujących w Irlandii, którzy niejednokrotnie w ciągu roku odwiedzają swoje rodzinne strony.
 
Więcej informacji w języku polskim uzyskasz w siedzibie Polskiego Centrum Informacji i Kultury w Dublinie.

 


Piotr Puczek
 


Polish Information & Culture Centre in Dublin Ltd.
56-57 Gardiner Street Lower,
Dublin 1, Ireland
tel. +353 1 819 65 35
fax +353 1 819 65 36


« powrót do działu: Dla Polaków za granicą
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Jednostka uczestnictwa - najmniejsza część funduszu inwestycyjnego, służy ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.