X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
  1. Wypełniasz formularz online
  2. Otrzymujesz gotowe oferty
  3. Wybierasz najlepszą ofertę
  4. Spotykasz się z agentem
  5. Podpisujesz dokumenty
PORÓWNAJ!
 
Sonda
Czy kupisz NNW dla dziecka?
Tak, kupię NNW oferowane przez szkołę
Tak, kupię mu indywidualną polisę NNW
Tak, kupię NNW w ramach ubezpieczenia mieszkania
Nie
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Mamy świadomość, że trzeba się ubezpieczać, ale polisy są za drogie

2011-11-17 14:16 czwartek
Maciej Goniszewski - Gazeta Bankowa
Rozstrzygnięto konkurs „Gazety Bankowej” „Jakość obsługi posprzedażowej klientów zakładów ubezpieczeń” i przyznano tytuły Przyjaznej Firmy Ubezpieczeniowej 2011.

- W tym roku niespodzianką jest to, że czterej ubiegłoroczni laureaci obronili swoje pozycje. Po raz drugi I miejsce wśród towarzystw oferujących ubezpieczenia na życie zajęło TUnŻ ING. II miejsce ponownie przypadło Nordea Polska TUnŻ, a trzecie BZ WBK Aviva TUnŻ. Wśród towarzystw z działu II ponownie zwycięzcą zostało TUiR Allianz Polska. Drugie miejsce zajęła w tym roku Concordia TUW, a trzece  utrzymało TU Uniqa - powiedział Maciej Goniszewski, redaktor naczelny „Gazety Bankowej”.

Z Maciejem Goniszewskim, redaktorem naczelnym „Gazety Bankowej”, organizującej drugą edycję konkursu dla firm ubezpieczeniowych – w tym roku pod nazwą „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa” – rozmawia Małgorzata Pawlaczek.

Czy celem organizowanego przez „Gazetę Bankową” – już po raz drugi – konkursu „Przyjazna Firma Ubezpieczeniowa 2011” może być, dla towarzystwa, wzmocnienie wizerunku firmy przyjaznej klientowi?
Wśród klientów firm ubezpieczeniowych pojawiają się przekazywane pocztą pantoflową rankingi, których firm lepiej unikać, bo przedłużają wypłatę odszkodowania, wypłacają je w niepełnej wartości lub z zasady najpierw odmawiają wypłaty licząc na to, że klientowi nie będzie się chciało odwoływać, a które wywiązują się z wypłaty odszkodowania sprawnie i szybko.

„Gazeta Bankowa” wspólnie z PwC postanowiła stworzyć konkurs, który w oparciu o twarde dane potwierdzi lub zdyskontuje obiegowe opinie klientów. I to jest główny cel tego konkursu. Oczywiście każda z firm ubezpieczeniowych, która do niego przystępuje ma swoje cele. Może to być chęć porównania własnych procedur posprzedażnej obsługi klienta do standardów panujących na rynku, lub – tak jak pani zasugerowała – chęć wzmocnienia lub poprawy wizerunku towarzystwa przyjaznego klientom.

Zakłady ubezpieczeniowe nie cieszą się najlepszą opinią wśród swoich klientów. Z czego pańskim zdaniem wynika ta niechęć?
Nie uogólniałbym, że towarzystwa ubezpieczeniowe generalnie nie cieszą się najlepszą opinią. Tak jak mówiłem klienci tworzą sobie swoje własne rankingi firm, w których jedne spółki są stawiane jako wzór firmy ubezpieczeniowej, a inne zakały branży. Rankingi te tworzone są w oparciu o indywidualne, jednostkowe doświadczenia i jedna osoba będzie twierdziła, że firma A jest wspaniała, bo bardzo szybko i bez zbędnych formalności wypłaciła odszkodowanie, podczas gdy w firmie B musiał czekać tygodniami, składać setki dokumentów i walczyć o wypłatę pełnej kwoty. Na dodatek w opinii jego sąsiada to firma B może być tą najlepszą a A najgorszą.

Relacje między klientem oczekującym wypłaty odszkodowania, a firmą ubezpieczeniową z natury rzeczy są konfliktogenne. Spółka musi znaleźć wąską ścieżkę pomiędzy sprawną obsługą klienta, a dbałością o własny biznes, która wyraża się między innymi w dostrzeganiu ewentualnych oszustów, którzy próbują wyłudzić nienależne odszkodowanie.

Dodatkowym źródłem konfliktów są umowy ubezpieczenia, które określając zakres ubezpieczenia muszą być napisane precyzyjnym prawniczym językiem, dla laika często niezrozumiałym. Rozbudowane wyłączenia odpowiedzialności – tworzone np. w celu obniżenia składki ubezpieczeniowej i pozyskania większej ilości klientów – sprawiają, że klient może być później zaskoczony, że pomimo posiadania polisy od konkretnego ryzyka, w momencie jego wystąpienia, nie zawsze może liczyć na odszkodowanie.

Tutaj towarzystwa też muszą balansować pomiędzy przejrzystością umowy, a ceną ubezpieczenia. W konkursie „Gazety Bankowej” chcemy nagradzać te firmy, które najlepiej potrafią zrównoważyć wszystkie te aspekty.

Ubezpieczam się!

« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Wady wrodzone - powstałe podczas rozwoju płodowego wady ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.