X
Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku,
zmień ustawienia swojej przeglądarki. Więcej na temat naszej polityki prywatności znajdziesz tutaj.
Poleć znajomemu| Forum
drukuj skomentuj artykuł forum poleć artykuł znajomemu A A A

Wyłączenia w OWU OC w życiu prywatnym - zestawienie.

2006-10-25 13:05 środa
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym to ubezpieczenie mało popularne w Polsce. Dzieje się tak dlatego, że wciąż niewiele osób domaga się odszkodowania za szkody spowodowane przez innych ludzi w związku z wykonywaniem czynności życia codziennego.

Zakłady ubezpieczeń oferują ubezpieczenie oc w życiu prywatnym jako samodzielne ubezpieczenie lub jako „część składową” pakietu ubezpieczenia mieszkania. OC w życiu prywatnym jako samodzielne ubezpieczenie oferują m.in. w PZU S.A., Hestia, Uniqa, Filar, HDI Asekuracja. Natomiast Commercial Union i Benefis oferują ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w pakietach, razem z ubezpieczeniem mieszkania czy domu.

Wraz ze zwiększającą się świadomością ubezpieczeniową społeczeństwa rosła będzie liczba sprzedawanych polis oc w życiu prywatnym. Decydując się na wykupienie tego ubezpieczenia należy przede wszystkim zapoznać się z wyłączeniami odpowiedzialności, zapisanymi w ogólnych warunkach ubezpieczeń. To na podstawie wyłączeń dopasujemy ubezpieczenie najbardziej odpowiednie dla nas. Może się bowiem okazać, że produkt, który wybraliśmy nie obejmuje szkód wyrządzonych przez zwierzęta domowe, a na tym zależy nam najbardziej. Poniżej przedstawione zostało zestawienie wyłączeń odpowiedzialności niektórych zakładów ubezpieczeń. Warto wiedzieć za jakie szkody ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności aby uniknąć niemiłych niespodzianek w przyszłości.


 


   

 Michał Mostowski

 
« powrót do działu: Ubezpieczenia inne
« zapisz się na Newsletter
Wpisz szukane słowo
Losowy termin:
Fundusz akcji - to zazwyczaj najbardziej agresywny rodzaj ... więcej»
Nasze serwisy:
www.ubezpieczeniaonline.pl Ubezpieczenia przez Internet. Kup online ubezpieczenie samochodu, na życie, zdrowotne, nieruchomości, na wakacje, na narty, NNW, dla przedsiębiorców, inwestycyjne, ochrona prawna.
www.ubezpieczeniazyciowe.pl Wszystko o ubezpieczeniach na życie. Zamów ubezpieczenie na życie, Korzyści z ubezpieczenia na życie, Ceny ubezpieczeń na życie, Czym jest ubezpieczenie na życie? Oblicz składkę ubezpieczenia na życie.
www.rankingubezpieczennazycie.pl Ranking Ubezpieczeń Ochronnych - zabezpiecz Twoje życie i zdrowie. Ranking Ubezpieczeń Oszczędnościowych - oszczędzaj na emeryturę.Na co zwrócić uwagę wybierając polisę na życie?
www.ubezpieczeniemieszkania.pl Zamów ubezpieczenie nieruchomości u 5 agentów lub kup ubezpieczenie mieszkania online. Wypełnij formularz, oblicz składkę i kup polisę. Polisa na e-maila!
www.ubezpieczenienanarty.pl Ubezpieczenia na narty i snowboard. Poradniki narciarskie. Oblicz składkę ubezpieczenia na narty i snowboard. Kup ubezpieczenie narciarskie online.
www.ubezpieczenienarciarskie.pl Porównaj ubezpieczenia narciarskie online i dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie. Ubezpieczenia na narty dają Ci komfort spokojnych i bezpiecznych wojaży po stokach narciarskich.
www.ubezpieczenieturystyczne.com.pl Porównaj ubezpieczenia podróży online, dopasuj najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystyczną online. Ubezpieczenia na wakacje - podróżne, ubezpieczenie na wyjazd.
www.polisaturystyczna.pl Porównaj ubezpieczenia turystyczne online, wybierz najlepszy wariant ubezpieczenia dla siebie i kup polisę turystycznš online. Ubezpieczenia na wakacje - dla Ciebie i Twojej rodziny.